Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,34 (17%)
Discounted price*:
1,65
Purchase
Add to Wish List
ID number:164330
Evaluation:
Published: 29.01.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract


Pirmsprojekta situācijas apraksts - 1999. gads
Getliņu izgāztuve izveidota un darbojas jau kopš septiņdesmito gadu sākuma un tās teritorija pašlaik ir ~ 86 ha. Līdz 2001. gadam tur deponēti aptuveni 30 miljoni kubikmetru atkritumu. Izgāztuve atrodas tagadējā Stopiņu pagasta teritorijā, Getliņu purva malā. Tā izvietota uz kūdras pamata, pie kam šajā teritorijā ir samērā augsts gruntsūdens līmenis, vietām pat 0.3m zem zemes virsmas. Šādās vietās Eiropā izgāztuves vairs neierīko. Nav neviena pozitīva punkta, kas rādītu, ka tajā vietā varētu būt izgāstuve. Pašlaik vecais atkritumu kalns ir 30 – 36 ha, un augstums 27 m.

atkritumu deponēšana tika uzsākta bez jebkādas pamatnes sagatavošanas, infiltrāta savākšanas un attīrīšanas sistēmas izveidošanas. Ilgu laiku atkritumi netika pārklāti ar lietus ūdeni necaurlaidīgu pārklājuma slāni. Pa izgāztuves perimetru ir izveidots kontūrgrāvis, kura uzdevums ir novadīt uzplūstošos virszemes ūdeņus apkārt izgāztuvei uz Daugavu. Iekšpus teritorijas, ko apjož kontūrgrāvis, gar atkritumu kalna pakāji izrakts infiltrāta savākšanas dīķis, bet diemžēl bez jebkādas pamatnes sagatavošanas. Laimīgā kārtā tā pamatni veido laika gaitā sablīvējusies kūdra un nevis smilts, kas daļēji ļauj noturēt infiltrātu dīķī.

Tomēr infiltrāta daudzumi, kas veidojušies iepriekšējo gadu gaitā ir daudz lielāki, kā tie, kas nonāk un uzkrājas dīķī. Daļa piesārņoto ūdeņu nonāk augšējā gruntsūdeņu horizontā un piesārņojums lēnām pārvietojas Daugavas virzienā. Pateicoties augstajam infiltrāta līmenim dīķī, tas daļēji spiežas cauri aizsargdambim un nokļūst kontūrgrāvī, kur tiek atšķaidīts ar uzplūstošo purva ūdeni un nonāk pa virszemes grāvi Daugavā. Gruntsūdeņu piesārņojumu plānā un griezumā var aplūkot divos attēlos. Tiek veikti regulāri virszemes un pazemes ūdeņu piesārņojuma novērojumi (monitorings) atbilstoši Pasules bankas akceptētajam un Lielrīgas RVP apstiprinātajam monitoringa plānam. Svarīgākais novērojumu punkts (paraugu ņemšanas vieta) ir novadgrāvis, kas savieno Getliņu izgāztuves kontūrgrāvi ar Daugavu. …

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Materiālu reciklizācija un ekoloģija “Getliņi””.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/164330

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register