Latvijas ekonomiskā situācija ir ļoti nestabila. Inflācijas rādītāji salīdzinoši ar 2007. gada septembri ir pieauguši līdz pat 14.7% [2.]. Iedzīvotājiem rodas finansiālās problēmas, tādēļ tie vairs nav spējīgi iegādāties tik pat lielu preču un pakalpojumu daudzumu, kas, rezultātā samazina mazo un vidējo uzņēmumu (turpmāk tekstā – MVU) ienākumus. Firmas ir spiestas atlaist darbiniekus, lai ietaupītu līdzekļus. Daudzas no tām ir uz izdzīvošanas un bankrotēšanas robežas, jo nespēj realizēt preci. Papildus finanses nākas aizņemties bankā, bet tā kā bankas ir izvirzījušas daudz vairāk nosacījumu kredītu izsniegšanai, tad dažbrīd nākas palikt bez atbalsta.
Autoresprāt, ņemot vērā ekonomiskās aktivitātes cikla attīstību, drīz vien prognozējama situācijas uzlabošanās. Mazo un vidējo uzņēmumu perspektīvas pieaugs. Kredīti juridiskajām un privātpersonām būs daudz pieejamāki, bezdarba līmenis samazināsies, jo būs vairāk iespēju atvērt uzņēmumus un nodrošināt darbavietas. Darbinieku skaits pieaugs, ienākumi palielināsies, kas sekmēs veiksmīgu naudas apriti starp patērētāju, mājsaimniecībām un resursu tirgu.
Darba mērķis ir aplūkot atbalsta institūcijas MUV darbībai, kā arī sameklēt risinājumus esošajiem procesiem, kuri kavē firmu darbību.…