Par sava kursa darba tēmu izvēlējos “Naturalizācijas process un tā īpatnības Latvijā”, jo ir interesanti uzzināt, kas jādara nepilsoņiem, lai tie kļūtu par pilsoņiem. Vēl pie tam tā ir ļoti aktuāl a šodienas tēma.
1994. gadā Latvijā tika nodibināta valsts institūcija, kuras galvenais uzdevums ir pilsonības jautājumu risināšana – LR Naturalizācijas pārvalde (turpmāk tekstā – NP). Šajā laikā Latvijā ir notikušas būtiskas izmaiņas saistībā ar pilsonības problēmu risināšanu - Pilsonības likumā vairākkārt ir izdarīti grozījumi, kas paplašina to Latvijas iedzīvotāju loku, kam ir tiesības pretendēt uz uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā, dotas tiesības Latvijā pēc 1991.gada 21.augusta nepilsoņu un bezvalstnieku ģimenēs dzimušajiem bērniem tikt atzītiem par Latvijas pilsoņiem, ir izstrādāta valsts programma “Sabiedrības integrācija Latvijā”, kuras galvenais mērķis ir vienotas un saliedētas sabiedrības veidošana Latvijā.
Neraugoties uz to, ka ir pieaudzis NP darba apjoms, nemainīgs ir palicis viens no galvenajiem tās darba principiem – censties pēc iespējas nodrošināt visus interesentus gan Latvijā, gan ārvalstīs ar pilnīgu informāciju par darbu, ko tā veic, kā arī par iespējām iedzīvotājiem izmantot tās pakalpojumus. Demokrātija valstī ir atkarīga arī no informācijas pieejamības un atklātības, un tieši aktīva Latvijas iedzīvotāju piedalīšanās diskusijā un informētība par pilsonības jautājumu risināšanas nozīmīgumu bija viens no faktoriem, kas referendumā noteica atbalstu likumam “Grozījumi Pilsonības likumā” pieņemšanai 1998. gadā.
NP savas darbības laikā ir izdevusi un izplatījusi daudzus informatīvos materiālus, īstenojusi vairākus projektus, lai palielinātu iedzīvotāju izpratni par pilsonības jautājumiem. Mūsdienu straujā informācijas aprite liek domāt par jauniem veidiem, kā pēc iespējas labāk nodrošināt NP saikni ar sabiedrību.
Savā kursa darbā esmu apskatījusi naturalizācijas procesu un tā īpatnības Latvijā.…