Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:758923
Author:
Evaluation:
Published: 20.12.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Extract

Nauda ir kā pašu vērtības mērs, tā parāda cilvēka attieksmi pašam pret sevi. Ja aplūko lietas, mantas kas mums pieder, var just kādas emocijas tās izraisa. Vai tā ir apmierinātība, prieks, laime, vai tieši otrādi, lietas, kuras bijat tik sūri un grūti gādātas, izraisa neapmierinātību, skumjas, jo jau novecojušas, nav tik labas kā citiem, prasa papildus ieguldījumus remontam vai ir nopirktas kredītā un vēl tik daudz jāmaksā.
Valērijs Siņeļņikovs raksta: „Vai bērnībā mazulim vajag daudz, lai priecātos? Nē! Pietiek ar konfekti. Kad viņš paaugas, viņam jau ir vajadzīgs dators, mobilais telefons, mopēds. Gadi iet, un, lai izraisītu tādu pašu prieka izjūtu kā bērnībā, jau ir vajadzīga dārga mašīna. Tas ir, par prieka jūtām nākas maksāt tūkstoš reižu vairāk. Bet tas taču ir absurds! Kā, vai prieks ar laiku ir kļuvis dārgāks? Nē. Prieks kāds bijis, tāds arī palicis. Vienkārši jūs tā arī neesat iemācījies priecāties. Un jums, tāpat kā narkomānam ir vajadzīga arvien lielākas mantu „devas”, lai iegūtu prieka izjūtas. Bet par naudu taču iegādājamies tikai priekšmetus, nevis jūtas.” [10]
Protams, ir normāli, ka cilvēks vēlas dzīvot labāk, skaistāk, gūt lielāku komfortu, tas ir jauki, bet par kādu cenu viņš to iegūst? Ja no rīta var priecīgi doties uz darbu un vakarā priecīgi steigties mājās, tad viss ir kārtībā, bet, ja darbs nepatīk un sagādā mocības, cilvēks par to naudu, ko viņš nopelna, nespēj samaksāt rēķinus un pabarot ģimeni, tad tas nav visai normāli. Cilvēks cer, ka ja būs daudz naudas, tad dzīve būs skaista, ģimenē un darbā nebūs konflikti, bet par naudu nevar nopirkt saskaņu, mieru, cieņu, veselību.

4.2. Naudas vērtība cilvēka dzīvē
Cilvēks un nauda — kurš ir kura varā? Vai nauda bojā raksturu, vai pat padara cilvēku nelaimīgāku? Vismaz īstermiņā nauda apmierinātības līmeni noteikti kāpina — to apstiprinās ikviens, kas saņēmis algas paaugstinājumu vai negaidītu mantojumu. Jo neviens nevar būt «nabags, bet laimīgs», vismaz, kamēr nebūs apmierinātas eksistenciālās vajadzības. Izņemot cilvēka pamatvajadzības, apmierinātības iegūšanā nauda vairs nespēlē vērā ņemamu lomu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1358089
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register