Līgums, kā nozīmīgākais tiesiskā darījuma veids, ir visplašāk lietotais saistību nodibināšanas veids darījumos, galveno akcentu liekot uz līdzēju savstarpējiem pienākumiem un tiesībām. Jebkurš līgums rada izmaiņas tā dalībnieku tiesībās vai pienākumos. Katrā līgumā jāņem vērā dalībnieki, priekšmets, gribas izteikums, sastāvdaļas un forma. Līgumā ir atļauts gribas izteikums, kas tieši vērsts uz tiesiskām sekām. Līgums nav spēka, ja griba un tās izteikums nesaskan. Katram cilvēkam vismaz vienu reizi dzīvē nāksies vai ir jau nācies saskarties ar līguma slēgšanu. Nekustamā īpašuma pirkuma līgums ir viens no vispopulārākiem līgumiem Latvijā. Neskatoties uz krīzes laikiem nekustamā īpašumā pārdošanas sfērā 2010. gadā, vienalga katru dienu fiziskas vai juridiskas personas noslēdz vismaz vienu nekustama īpašuma pirkuma līgumu.
Kursa darba mērķis ir uzzināt par nekustāma īpašuma pirkuma līgumu noslēgšanu un izbeigšanu, ka arī atrast problēmas, kuras rodas nekustama īpašuma pirkuma līguma noslēgšanas un izbeigšanas brīdī un dot savu viedokli, kā noregulēt šis problēmas.
Darba mērķa sasniegšanai tika izvirzīti sekojoši uzdevumi – dot līguma, t.sk. nekustama īpašuma pirkuma līguma jēdzienu, atspoguļot nekustama īpašuma pirkuma līguma svarīgākās sastāvdaļas un šī līguma noslēgšanas un izbeigšanas procesu, ka arī sniegt savu uzskatu, ko darīt praksē, lai nekustama īpašuma pirkuma līgumi būtu pareizi sastādīti un atbilstu likumos noteiktā kārtībā.
Kursa darba priekšmets ir nekustama īpašuma pirkuma līguma analīze.
Kursa darba objekts ir nekustama īpašuma pirkuma līgums vispār un to tiesiskās sekas.
Kursa darba procesā tika pielietota salīdzināšanas, loģikas, analīzes, sintēzes metodes, kas palīdzēja no literatūras un likumu klāsta sameklēt svarīgāko un atbilstošāko informāciju.
Kursa darbs detalizēti apraksta kas vispār ir nekustama īpašuma pirkuma līgums, kā regulēta nekustama īpašuma pirkuma līguma noslēgšana un izbeigšana atsevišķās Eiropas Savienības valstīs un Latvijā un kurā brīdī pie nekustama īpašuma pirkuma līguma noslēgšanas un izbeigšanas rodas visvairāk problēmas un nesaskaņas, kā arī tiek doti tiesas spriedumu, no kuriem var uzzināt, ka risināt dažādas strīdu problēmas.…