SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Pievēršoties izvēlētajai darba tēmai, autore ir iepazinusies ar vairākiem nodarbinātības attīstības dokumentiem, līdz ar to darba gaitā tika izsecināts, ka:
1. Valsts politika ir jāvirza mērķtiecīgi un pilnībā iekļaujot tās realizācijā visas valsts stratēģiskās jomas un nozares.
2. Nodarbinātība nosaka valsts ilgtspējas attīstību un iedzīvotāju labklājības līmeni.
3. Nodarbinātībā, kas sevī ietver bezdarbu un arī iedzīvotāju nodarbināšanu ir gan attīstošā sfēra, gan arī ekonomikas un iedzīvotāju attīstības bremzējošā sfēra.
4. Tendences liecina, ka valsts nodarbinātības politikas programmas īstenošanā izmantotās metodes un uzdevumi ir bijuši efektīvi, jo strauji samazinās bezdarba līmenis un palielinās ekonomiski aktīvu iedzīvotāju ienākumi no ekonomiskās darbības, līdz ar to uzlabojot vispārējo labklājības līmeni valstī. Pozitīvas tendences vērojamas arī sociālajās garantijās, ko nodrošina valsts, līdz ar to iedzīvotāji vairāk izvēlās darbu valsts sektorā nevis privātajā, jo valsts un pašvaldības iestādes garantē augstāku sociālo garantiju drošības līmeni.
Autore sniedz šādus priekšlikumus:
1. Kohēzijas politikai ne tikai jāsamazina atšķirības starp reģioniem, bet arī jāpalīdz samazināt sociālā nevienlīdzība, kas skar noteiktas sabiedrības grupas, sekmējot tādas sabiedrības izveidi, kurā ir pilnīga nodarbinātība, iespēju vienlīdzība, sociālā integrācija un tādējādi, atbalstot Eiropas sociālo modeli.…