Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:210336
Author:
Evaluation:
Published: 29.01.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Extract

Kopsavilkums
Veicot kopsavilkumu ir secināts, ka nodokļu iekasēšana ir ļoti būtisks faktors katrai valstij. Valsts ar iekasētajiem nodokļu līdzekļiem var nodrošināt savu darbību, sekmējot ekonomisko izaugsmi, nodrošinot valsts iedzīvotājiem labklājības līmeņa uzlabošanos.
Nodokļu maksātājs ir jebkura persona, kas veic darbības, kas pēc likuma ir apliekamas ar nodokli. Katrai personai ir jāiepazīstas ar likuma normām un jāsecina, vai ar savu veikto darbību ir jāmaksā nodokļi. Jo arī neinteresējoties, un nemaksājot nodokļus, kas pēc likuma ir bijis jāmaksā, to var definēt, kā apzinātu izvairīšanos no nodokļu nomaksas.
Katrā valstī ir sava kārtība, likumi, pēc kuriem, gan fiziskām, gan juridiskām personām ir jāvadās maksājot nodokļus. Latvijā nodokļu maksāšana kārtību nosaka likums „Par nodokļiem un nodevām”.
Autore analizējot informāciju, secina, ka ir divi nodokļu veidi, tie iedalās tiešajos un netiešajos nodokļos. Pie netiešiem nodokļiem pieskaita - PVN; Muitas nodokli, Akcīzes nodokli, jo šos nodokļus maksā patērētājs un tie jau ir iekļauti pakalpojumu/preces cenā. Pie tiešiem nodokļiem pieskaita - VSAOI; NĪN; UIN; IIN; Mikrouzņēmumu nodokli; Vieglo automobiļu un motociklu nodokli; Dabas resursu nodokli; Izložu un azarta spēļu nodokli; Elektroenerģijas nodokli, jo šos nodokļus maksā gan juridiskās, gan fiziskās personas no saviem ienākumiem.
Ļoti būtiski vai valdība var noteikt adekvātu nodokļu procentu likmi, lai veicinātu maksāt nodokļus un nesamazinātu nodokļu ieņēmumus. Valdības viens no uzdevumiem ir veidot nodokļu sistēmu tādu, lai tā būtu vienkārša (saprotama visiem dalībniekiem), elastīga, efektīva un godīga (piemēram, konkurences jomā). Nodokļiem jābūt taisnīgiem, saprotamiem. Lai valstī samazinātu ēnu ekonomiku, un palielinātu nodokļu maksātāju skaitu ir ļoti svarīgi, lai katrs indivīds būtu informēts par atbildību, kas pienākas par nodokļu pārkāpumiem.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1364292
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register