Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,26 (13%)
Discounted price*:
1,73
Purchase
Add to Wish List
ID number:190646
Author:
Evaluation:
Published: 08.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Extract

Notiesājot personu nosacīti tiesa var uzlikt attiecīgus pienākumus: 1) noteiktā termiņā novērst radīto kaitējumu; 2) nemainīt dzīvesvietu bez Valsts probācijas dienesta piekrišanas; 3) piedalīties probācijas programmās saskaņā ar Valsts probācijas dienesta norādījumiem; 4) neapmeklēt noteiktas vietas; 5) noteiktā laikā atrasties savā dzīvesvietā; 6) ievērot citus nosacījumus, kurus tiesa atzīst par nepieciešamiem soda mērķa sasniegšanai. Tiesa var uzlikt notiesātajam, kas izdarījis noziedzīgu nodarījumu alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu atkarības dēļ, pienākumu ārstēties no alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu atkarības, ja viņš tam piekrīt.10
Tieši šie tiesas uzliektie pienākumi rada personas zināmu faktisku soda izciešanu, jo persona izjūt noteiktus ierobežojumus vai pilda noteiktus pienākumus. Tāpēc sabiedrības uzskats, ka nosacīta notiesāšana ir personas atbrīvošana no soda ir maldīgs. Kā jau darbā iepriekš minēju, nosacīta notiesāšana ir savādāks veids kā izciest brīvības atņemšanas sodu. Pirmkārt, tiek uzlikti obligāti pildošie noteikumi, otrkārt, persona nedrīkst izdarīt jaunu noziedzīgu nodarījumu, kas savā veidā disciplinē viņas uzvedību un, treškārt, persona nedrīkst pārkāpt kādu no šiem noteikumiem, jo tad ir pamats izpildīt viņam piespriesto brīvības atņemšanas sodu.
Apskatot nosacītas notiesāšanas pienākumus, var teikt, ka likumdevējs vairāk paredz notiesāto personu kontroli šajā pārbaudes laikā, nekā resocializējošu darbu ar viņiem, kā piemēram, uzliekot par pienākumu mācīties, apmeklēt psihologu.
Kaut nosacīta notiesāšana ir aizvien vairāk attīstījusies, mainījusies un pilnveidojusies tās piemērošana, tomēr sabiedrības uzskats bieži vien joprojām par nosacītu notiesāšanu kā atbrīvošanu no soda nav mainījies. Kā arī nepieciešams ne tikai veikt nosacītas notiesāšanas izpildes un piemērošanas grozījumus un to pilnveidot, bet arī pievērst lielāku uzmanību tieši personai, tās resocializējošiem pasākumiem, lai samazinātos to personu skaits, kas pārbaudes laikā un arī pēc pārbaudes laika izciešanas izdara jaunus noziedzīgus nodarījumus. Tad varētu apgalvot, ka nosacīta notiesāšana ir atturējusi personu no jaunu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas, tādējādi savu mērķi ir sasniegusi.

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Nosacītas notiesāšanas aktuālās problēmas”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/190646

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register