Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
6,49
You save:
1,10 (17%)
Discounted price*:
5,39
Purchase
Add to Wish List
ID number:229540
Author:
Evaluation:
Published: 21.07.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Šī darba mērķis ir pierādīt, ka nepieciešami grozījumi Latvijas Republikas Krimināllikumā, jo tas pilnībā neaizsargā datu veselumu, konfidencialitāti un pieejamību. Tādēļ tika izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1. Pastāvošo tiesību normu tulkošana un terminu analīze.
2. Krimināllikuma normu salīdzināšana ar citu valstu tiesību normām.
Darbā tiek izmantotas formāli-dogmatiskā un salīdzinošā metodes.
Mūsdienās ne tikai lielās organizācijas, bet arī vidējie un mazie uzņēmumi ir sapratuši, ka bez savlaicīgas un objektīvas informācijas par situāciju tirgū, iespējamo perspektīvu prognozēšanas, savu struktūrvienību darbības efektivitātes izvērtēšanas un savstarpējo attiecību ar partneriem un konkurentiem analīzes, ir apdraudēta ne tikai to turpmākā attīstība, bet arī noturēšanās izvēlētajā darbības nozarē. Tādēļ tik liela uzmanība tiek pievērsta informācijas sistēmu izveides koncepcijām un realizācijas līdzekļiem.
Informācijas vērtību cilvēki saprata jau sen un tās aizsardzībai izmantoja visdažādākos paņēmienus, taču 20. gadsimta otrajā pusē izveidojās situācija, kuras atrisināšanai bija nepieciešama informācijas aizsardzības līdzekļu industrijas izveide, jo, attīstoties jaunām tehnoloģijām, vecie informācijas aizsardzības paņēmieni nedarbojās. Datorinformācijas tiesiskās izsardzības problēma piesaistīja ārvalstu juristu uzmanību pagājušā gadsimta 70.-80. gados, kad sākās datortehnikas izplatīšanās. Kompaktu un salīdzinoši lētu datoru izpatīšanās un iespēja tos saslēgt tīklos nosacīja neatgriezenisku datoru ieviešanu saimnieciskajās un pārvaldes struktūrās. Situāciju ietekmēja arī tas apstāklis, ka finansu pakalpojumu tirgū parādījās produkti, kuri nevarēja pastāvēt bez informācijas tehnoloģiju atbalsta. Pirmkārt jau bankas norēķinu plastikāta kartes, kamēr to apkalpošana notika pēc balss autorizācijas riska līmenis bija neliels, taču ar pašapkalpošanās līdzekļu ieviešanu kā bankomāti, drošības līmenis strauji samazinājās. Banku informācijas sistēmu atvērtības pakāpe sasniedza gandrīz galējo robežu, kad bankas ieviesa pakalpojumu - sistēmu Home Banking, kas deva klientiem 24 stundu pieeju banku informācijas sistēmai operāciju veikšanai. Šie faktori pastiprināja nepieciešamību radīt sistēmu, kas kontrolēs pieeju informācijai un aizsargās to, jo tikai organizatoriskie un tehniskie līdzekļi nebija pietiekami efektīvi pret personām, kuras ļaunprātīgi izmantoja jaunākos zinātnes un tehnikas saniegumus, lai veiktu noziedzīgus nodarījumus, apdraudot citu personu tiesības un brīvības.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,37 €
Work pack Nr. 1113556
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register