Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:265260
Author:
Evaluation:
Published: 15.04.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
  SENĀ BABILONIJA    4
  SENĀ INDIJA    6
  HAMURAPI UN MANU LIKUMU VISPĀRĒJS RAKSTUROJUMS    8
  NOZIEGUMI UN SODI HAMURAPI UN MANU LIKUMOS    11
  NOBEIGUMS    16
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    17
Extract

No visiem piedāvātajiem referātu tematiem ārvalstu tiesību vēsturē es izvēlējos “Noziegumu un sodu salīdzinājums Hamurapi un Manu likumos”.
Gribu pamatot savu izvēli: pirmkārt un galvenokārt mani saista un interesē senās Babilonijas un senās Indijas augsti attīstītā kultūra, kā arī otrkārt tas, ka šajās senajās valstīs izveidojās vieni no vissenākajiem zināmajiem likumiem pasaulē.
Sava darba pirmo un otro nodaļu es veltīšu Senās Babilonijas un Senās Indijas valstu tapšanas vēsturei. Šajās nodaļās es apskatīšu jautājumus, kas saistīti ar šo Seno Austrumu valstu rašanās iemesliem un vēsturisko attīstību, kā arī mēģināšu izprast un izskaidrot tiesību normu veidošanās iemeslus Senajā Babilonijā un Senajā Indijā.
Tālāk savā darbā es aplūkošu Hamurapi un Manu likumu vispārējās raksturojošās izīmes, apskatīšu arī šo likumu uzbūvi un veikšu iepriekš minēto likumu pantu analīzi.
Darba pēdējo nodaļā es veikšu noziegumu un sodu salīdzināšanu Hamurapi un Manu likumos. Salīdzinot šos likumus, izcelšu to raksturīgākās kopējās un atšķirīgās iezīmes, kā arī minot kā piemērus konkrētus likumu pantus mēģināšu izprast Senās Babilonijas un Senās Indijas likumu sastādītāju tiesiskos uzskatus.
Savā referātā es izmantošu “Ārvalstu tiesību vēstures” studiju kursa programmas obligāto un ieteicamo literatūru, vienlaicīgi arī apgūstot uzdoto vielu.

SENĀ BABILONIJA
Senās Babilonijas valsts radās otrajā gadu tūkstotī p.m.ē., un Senās Babilonijas valsts rašanās pamatā bija Mezopotāmijas valsts iedzīvotāju ilgstošā dalīšanās sociālajās šķirās. Pirmās pilsētvalstis šeit sāka veidoties ceturtā gadu tūkstoša p.m.ē. beigās – trešā gadu tūkstoša p.m.ē. sākumā zemkopju patstāvīgo apmešanās vietu tiešā tuvumā. Tie bija zemkopības un lopkopības produktu apmaiņas centri. Lauksaimniecības un amatniecības uzplaukums veicināja Mezopotāmijas pilsētu attīstību un uzplaukumu. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1211023
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register