Organizācijas iekšējāvide sastāv no sešiem elementiem, proti, mērķa, vadības, struktūras, darbiniekiem, tehnoloģījam un darba kultūras.
Katrs no siem elementiem ir svarīgs un iekāļuj sevī īpašības, kas nosaka organižacijas darbīūbas spējas.
Organizācijas izvirzītajam mērķim jābūt konkrētam, reālam, izmērāmam un noteiktam. Nekonkrētu mērķu izvirzīšana rada neizpratni darbiniekos, jo kļūst neskaidrs darbības mērķis, kas savukārt var novest līdz disciplīnas trūkumam organizācijā. Nepareiza mērķa izvirzīšana var ietekmēt pārējos organizācijas iekšējās vides faktorus, kas apgrūtinās organizācijas funkcionēšanu vispār.
Iestādes iekšējai struktūrai visos administratīvajos līmeņos jāparāda un jānodrošina iestādes funkciju realizācija, tai skaitā, pienākumu sadale, lēmumu pieņemšanas kārtība un nepieciešamais zināšanu līmenis.
Vadības stilam, kas ietver darbinieku informēšanu par iestādē notiekošajiem procesiem, prasmīgu uzdevumu deleģēšanu, darbinieku iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā, ir ārkārtīgi liela nozīme iestādes darbības efektivitātes un lietderības nodrošināšanā.
Ārkārtīga liela loma ir iestādes darbiniekiem. Darbinieki ir organizācijā strādājošie cilvēki, kuri izturas atbilstoši personiskajām īpašībām un organizācijas iekšējās un ārējās vides apstākļiem. Iestādei jāizvērtē, vai ir pietiekošs darbinieku skaits un to kompetence, lai nodrošinātu stratēģijā izvirzīto uzdevumu realizēšanu attiecīgajā struktūrā.
Tehnoloģija ir prasmju, zināšanu, informācijas, iekārtu, instrumentu savienojums, kas nodrošina resursu racionālu pārveidošanu gatavā produkcijā (pakalpojumā). Tehnoloģija būtiski ietekmē organizācijas menedžmentu un arī otrādi – no menedžmenta lielā mērā atkarīga tehnoloģijas izveidošana.
Organizācijas kultūra ir veids, kā noris organizācijas ikdiena (tradīcijas, normas), sapratne par to, kas organizācijā ir pieņemts un kas ne, par ko slavē un par ko apbalvo, kas un par ko saņem atzinību. Tas viennozīmīgi ir organizāciju kopā saturošs spēks.