Priedēm trupe galvenokārt skar sakņu sistēmu, bet stumbra daļā nav novērojama augstāk par sakņu kaklu. Eglei trupe sākumā attīstās sakņu sistēmā, bet pēc tam inficē arī stumbru, izplatoties līdz pat 10 metru augstumam. (Šica, 2000)
Sakņu piepes izraisītā trupe ir viena no izplatītākajām Latvijā. Tā mežsaimniecībai nodara milzu zaudējumus, jo bojātie koki bieži vien stiprākā vējā tiek izgāzti un kā jau minēju iepriekš, tā eglēm spēj bojāt pirmo vērīgāko sortimentu. Sakņu trupes izplatība liek mainīt arī meža izstrādi. Kopšanas cirtes egļu audzēs ir jāveic ziemas periodā kad gaisa temperatūra ir zema. Kā arī nedrīkst atjaunot iepriekš inficētas audzes ar sakņu trupi uzņēmīgas sugas.
Secinājumi
1. Pēc pārnadžu bojājumiem koki ir novājināti, jo tiem nākas cīnīties ar ievainojuma radītajām sekām.
2. Kokus, kuri ir saskārušies ar pārnadžu bojājumiem, ir vairāk pakļauti dažādām trupēm, kā arī slimībām, kas inficē jaunus, kokus, jo pārnadžu bojājumi palēlina to attīstību.
3. Lai samazinātu, pārnadžu radītos zaudējumus ir izdomātas daudz un dažādas metodes, bet visizplatītākās ir dažādu repelentu lietošana: Plandskydd, Cervacol Extra, WŐBRA.
…