-
Pašvaldību autonomās funkcijas
VEIKT ATTIECĪGAJĀ ADMINISTRATĪVAJĀ TERITORIJĀ DZĪVOJOŠO BĒRNU UZSKAITI
Ogres novada Pašvaldība gādā par iedzīvotāju izglītību veic attiecīgajā administratīvajā teritorijā dzīvojošo bērnu uzskaiti, tomēr sakarā ar plašām pārvietošanās iespējām Eiropas Savienības teritorijā ne vienmēr vecāki godprātī izpilda savu pienākumu un paziņo pašvaldībai vai izglītības iestādei par pārcelšanos uz ārvalstīm un bērnu obligātās izglītības
ieguvi citā valstī. Tāpēc aicinām iedzīvotājus ievērot, ka vecāki (personas, kas realizē aizgādību) ir atbildīgi par to, lai bērns iegūtu obligāto izglītību. Ja vecāki kopā ar bērnu izbrauc uz ārvalstīm, tad viņu pienākums ir paziņot par to pašvaldībai, kurā ir deklarēta dzīvesvieta, un izglītības iestādei, kurā bērns ir reģistrēts.
Lai bērns netiktu uzskatīts bezvēsts prombūtnē vai pazudis un pašvaldība varētu nodrošināt bērnu uzskaiti un informācijas apkopošanu, lūdzam vecākus izpildīt savu pienākumu un informēt atbildīgos dienestus par pārcelšanos uz ārvalstīm un obligātās izglītības nodrošināšanu saviem bērniem. Ja persona uzturas ārpus Latvijas ilgāk par sešiem mēnešiem, tad, saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likuma 15. panta otro daļu, personai ir pienākums paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī. Lai paziņotu dzīves vietas adresi ārvalstī pa pastu vai klātienē, personai ir jāaizpilda noteikta parauga iesniegums vai jāuzraksta iesniegums brīvā formā, tajā norādot datus par sevi vai savu nepilngadīgo bērnu (vārds, uzvārds, personas kods) un adresi ārvalstī.
Iesniegumu var iesniegt:
personīgi klātienē vai nosūtot pa pastu Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās;
nosūtot pa pastu Personu statusa kontroles nodaļai;
personīgi klātienē vai nosūtot pa pastu Latvijas diplomātiskajās vai konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs;
elektroniski portālā www.latvija.lv .
Par iesnieguma iesniegšanu valsts nodeva nav jāmaksā.
ĪSTENOT BĒRNU TIESĪBU AIZSARDZĪBU ATTIECĪGAJĀ ADMINISTRATĪVAJĀ TERITORIJĀ
Bāriņtiesa ir pilsētas vai novada pašvaldības izveidota aizbildnības un aizgādnības iestāde. Bāriņtiesas darbību regulē likums "Par bāriņtiesām un pagasttiesām". Bāriņtiesas mērķis ir nodrošināt bērna vai citas rīcībnespējīgas personas tiesību un tiesisko interešu aizsardzību.
Pilsētās, kurās nav zvērināta notāra, bāriņtiesa pilda arī pagasttiesas funkcijas, sniedzot Civillikumā paredzētajos gadījumos palīdzību mantojuma lietu kārtošanā, veicot mantojuma apsardzību, kā arī izdara apliecinājumus un pilda citas šajā likumā noteiktās funkcijas. Novados, kuru administratīvā centra pilsētā ir zvērināts notārs, bāriņtiesa lauku teritorijā pilda arī pagasta tiesas funkcijas.
…
Pašvaldībai, veicot kādu darbību un it īpaši rīkojoties ar finansēm, vienmēr ir jāapzinās, ka tā rīkojas savas kompetences ietvaros. Likums par pašvaldībām noteic , ka pašvaldību kompetencē ir autonomās funkcijas un uzdotās jeb deleģētās funkcijas, kā arī iespējas realizēt brīvprātīgās iniciatīvas. Autonomās funkcijas ir tās, kuras pašvaldība realizē patstāvīgi un ir arī par tām atbildīga. Varētu teikt, ka autonomās funkcijas ir pašvaldības „pamatdarbība” – kādēļ pašvaldība vispār pastāv. Funkcijas tiek pildītas, lai iedzīvotāji varētu realizēt savas vietējās intereses .
- Latvijas Republikas prezidents un viņa funkcijas
- Pašvaldību autonomās funkcijas
- Vadītāja funkcijas un lomas
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Latvijas Republikas prezidents un viņa funkcijas
Research Papers for university4
Evaluated! -
Vadītāja funkcijas un lomas
Research Papers for university4
-
Pašvaldību pārvaldes institūcijas jēdziens, kompetence un darbības pārraudzība
Research Papers for university9
-
Pašvaldību veidošanās un vēlēšanu vēsturiskā attīstība
Research Papers for university18
Evaluated! -
Pašvaldību funkcijas
Research Papers for university5