Ievads.
Jauno izgudrojumu un jaunas tehnoloģijas laikmetā starptautiskās ekonomiskās attiecības kļūst arvien aktuālākas, jo attīstītas valstīs labi sarīkota tehnoloģijas tirdzniecība, regulāri rodas jauni izgudrojumu – aktīvi attīstās inovācijas ēra.
Izgudrotāji centās iegūt labumu, pirmkārt, sev, saviem radiniekiem, savai ģimenei, tautai, valstij. Ir jaunais risinājums, kura radīšanā ieguldīti zināmi līdzekļi, bet tas nav aizsargāts, līdz ar to konkurenti bez papildus izdevumiem šādu risinājumu izmanto, panākot sev ekonomiski izdevīgāku situāciju. Sevišķa nozīme tam ir tirgus ekonomikas apstākļos. Izveidojās jauna īpašuma forma - rūpnieciskais intelektuālais īpašums, un tā aizsardzībai ieviesa patentu.
Autore izvēlēja tēmu „Patentu licences un starptautiskā tirdzniecība ar tām” jo tā ir diezgan aktuāla šodien. Izgudrojumus ir daudz, un ,protams, katrs izgudrotājs grib tos aizsargāt, līdz ar to izmanto patentu, lai saņemtu tiesības uz doto izgudrojumu. Bet pats galvenais – paspēt laikā.
Darba mērķis ir raksturot patentus (tās reģistrācija, noformēšana, veidi) un licences, izanalizēt tās kā starptautiskajā līmenī, tā arī Latvijā.
Darba uzdevumi:
• Raksturot patentus;
• Raksturot patentu licences;
• Izanalizēt tirdzniecību ar patentu licencēm starptautiskajā līmenī.
Lai pilnā mērā atklāt referāta tēmu, autore izmantos literatūru, LR likumus, kā arī Interneta resursus.