Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,65 (13%)
Discounted price*:
4,34
Purchase
Add to Wish List
ID number:367764
Author:
Evaluation:
Published: 15.02.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 15 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    5
1.  Kredīts    5
1.1.  Kredīttirgus apskats Latvijā    5
1.2.  Inflācija    7
1.3.  Kredītu veidi    9
1.4.  Kredīta funkcijas    11
2.  Patēriņa kredīts    12
2.1.  Patērētāja kreditēšana un patēriņa kredīts    12
2.1.1.  Kredīta atmaksas veidi    13
2.1.2.  Patērētāja kreditēšanas līgums un noformēšana    13
2.2.  Patērētāja tiesības un pienākumi    14
2.3.  Kredīta procentu likmes    15
2.3.1.  Bezprocentu kredīts un patērētāju maldināšana    15
2.3.2.  Dažādie procenti    15
2.3.3.  Gada procentu likme    16
2.3.3.1.  Nosacījumi, aprēķinot gada procentu likmi    18
2.3.3.2.  Gada procentu likmes aprēķināšanas izmaksas    19
2.3.3.3.  Gada procentu likmes aprēķināšana    19
3.  Izdevīgākais kredīts, aprēķini    20
3.1.  Gada procentu likmes aprēķini    20
3.2.  Bezprocenta kredīta piemēri    23
3.3.  Gada procentu likmes formulas pielietošana    24
3.4.  Mainīgā vai fiksētā procentu likme    26
3.5.  Kredīta termiņi    27
3.6.  Regulārais vai dilstošais maksājumu grafiks    27
  SECINĀJUMI    28
Extract

IEVADS

Straujā kreditēšanas apjomu izaugsme un atbildīga kredītu izmantošana šobrīd ir kļuvusi par ļoti aktuālu tēmu Latvijas ekonomikā un sabiedrībā kopumā.
Mūsdienu piesātinātajā tirgū pārdevēji, izmantojot dažādus mārketinga paņēmienus, cenšas piesaistīt patērētāju uzmanību saviem pakalpojumiem. Patērētāji bieži vien, bet it īpaši, ja nepieciešams iegādāties dārgākas preces un pakalpojumus, izvēlas pārdevēju, kurš piedāvā ne tikai kvalitatīvākas preces, bet arī iespēju iegādāties tās, maksājot par produktu nevis uzreiz, bet gan pakāpeniski vai pa daļām.
Pārdevēju rīcībā parasti nav brīvu līdzekļu, lai varētu šādi kreditēt patērētājus. Patērētāju kreditēšanu pārdevēji, galvenokārt, var veikt tikai uz preces piegādātāja dotās pēcapmaksas rēķina, t.i., kad pārdevējs par saņemto preci ar piegādātāju norēķinās pēc kaut kāda laika. Piegādātāja dotais norēķināšanās laiks (noteiktais preces pēcapmaksas termiņš) bieži vien nepārsniedz trīsdesmit dienas. Patērētājam šāds termiņš nav pietiekams, lai norēķinātos ar pārdevēju par dārgāku pirkumu. Tādēļ gandrīz visi pārdevēji, kas piedāvā patērētājam dažādas preces, "kredītā", sadarbojas ar finansu partneri, kurš patērētājam var piešķirt kredītu. Pārdevēja finansu partneri ir bankas vai līzinga kompānijas, sabiedrības vai grupas.
Tātad patērētājs pilnīgu vai daļēju samaksu par preci var veikt, izmantojot kredītu, ko patērētājam piešķīris pārdevējs, izmantojot kredītu, ko patērētājam piešķīrusi trešā persona, t.i., pārdevēja finansu partneris, kurai savukārt noslēgts līgums vai citāda vienošanās ar pārdevēju par patērētāja kreditēšanu, kā arī paņemt kredītiestādē aizdevumu un tad veikt pirkumus.
Galvenie patērētāja kreditēšanas veidi ir naudas aizdevums un līzings. Patreiz šie patērētāja kreditēšanas veidi ir izplatīti sabiedrībā un ir kļuvuši par efektīviem pirkšanas un pārdošanas instrumentiem, kuru izmantojot, pārdevējs uzreiz saņem naudu, bet patērētājs vajadzīgo preci vai pakalpojumu, kura iegādi citkārt nāktos atlikt līdz nepieciešamās naudas summas sakrāšanai.
Ir daudz dažādu aspektu, kas jāņem vērā izvēloties kādu kreditēšanas veidu. Tāpēc šajā kursa darbā vēlējos apskatīt un izvērtēt patērētāja kreditēšanu un apskatīt sīkāk patēriņa kredītu. Un, manuprāt, šis ir arī interesants temats, kas skar mūsdienu paaudzi, un daudziem tas ir kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, tātad, runa būs par kredītu.
Mums visiem gribas dzīvot pilnvērtīgi un kāpēc gan neizmantot labumus, ko mums piedāvā kredīts. Un varbūt pat piepildīt kādu sapni, piemēram, aizbraukt ceļojumā. Jo patēriņa kredīts ir aizdevums, kas paredzēts gadījumiem, kad nepieciešama nauda kāda konkrēta mērķa vai pirkuma īstenošanai, piemēram, atpūtas braucienam, mājas tehnikas pirkumam, medicīnas pakalpojumiem, mācību kursu apmaksai. Tas ir paredzēts lai izpildītu savas ieceres!
Tikai ir viens „BET” – un tieši to es arī mēģināšu apskatīt kursa darbā. Pacentīšos izanalizēt piedāvājumus, apskatīt jautājumus, kas skar formalitātes, piemēram, līgumus, to saturu, arī informācijai, kam jāpievērš uzmanība, noformējot kredītu, kā arī citām svarīgām lietām, kam patērētājs bieži vien pat nepievērš uzmanību.
Izskatīšu kredīta funkcijas un kredīta veidus, tā atmaksas nosacījumus, kā arī kam jāpievērš uzmanība, noformējot kredītu. Manuprāt, lietderīgi arī zināt savas tiesības, lai pats patērētājs netiktu apmānīts un maldināts, kā arī būtu jāzin savi pienākumi, ko patērētājam jāpilda, parakstot kreditēšanas līgumu; kādas mēdz būt procentu likmes, un no kā tās sastāv, kā arī apskatīšu jautājumu par „bezprocentu kredītu”, kas bieži vien tiek pieminēts reklāmās un dažādos piedāvājumos. Mēģināšu rast atbildi, kā pašam aprēķināt un izvērtēt izdevīgāko kredīta piedāvājumu un nosacījumus. Protams, ne visas bankas strādā pēc viena standarta, varianti var būt dažādākie, bet es apskatīšu šos jautājumus vispārīgi.
Kursa darbs ir par „ Patēriņa kredītu tirgus analīzi” un sastāv no 30 lpp. Manuprāt, temats varētu būt aktuāls katram iedzīvotājam, kurš interesējas par savu labklājību un izmanto kreditēšanas iespējas, un darbs varētu būt noderīgs informācijas gūšanai. Kursa darba mērķis ir apskatīt jautājumus, kas skar patērētāju kreditēšanu un patēriņa kredītu (apraksīju iepriekš), kā arī apskatīt piemērus un salīdzināt piedāvājumus. Īpaši noderīgs kursa darba izstradē bija internets, kas deva iespēju iegūt informāciju par kreditēšanas jautājumiem, kā arī dažādus rakstus un publikācijas no uzņēmumu, banku, ministriju mājas lapām.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,97 €
Work pack Nr. 1184060
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Patēriņa kredīta tirgus analīze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/367764

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register