Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:508626
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.11.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 20 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

Mūsdienu veiksmīga biznesa pamatā ir cilvēks. Arvien biežāk neattaisnojas uzņēmēju vadītāju vidū valdošais uzskats, ka prasmei vadīt cilvēkus nepieciešama tikai personīgā pieredze un talants. Katrs darba devējs vēlas, lai viņa darbinieki būtu profesionāli, atbildīgi pret klientiem un lojāli uzņēmumam. Savukārt darbinieki vēlas darboties patīkamā kolektīvā un veidot komandu, kas darbojas kopīga mērķa sasniegšanai, izmantojot savas prasmes un veidot savstarpēju saskarsmi. [10.,46.lpp.] Atsaucoties uz A.Pētersona publicēto rakstu, autore piekrīt apgalvojumam, ka katrs darba devējs vēlas, lai viņa darbinieki būtu profesionāli, atbildīgi pret klientiem un lojāli uzņēmumam, jo šis uzņēmums pieder kādam, tāpēc ir nenoliedzama vēlme visu uzņēmuma struktūru attīstīt, pilnveidot, lai tas piesaistītu aizvien jaunus klientus un radītu peļņu. Līdz ar to arī personāla atlases process ir ļoti aktuāls jebkuram uzņēmumam, kurš ir ieinteresēts tā attīstībā un izaugsmē, kas nav iespējama bez profesionālu darbinieku klātbūtnes, it īpaši, apkalpojošajā sfērā, jeb konkrētāk – personāla atlase tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos . Cilvēku faktors, kas darbojas šajā sfērā ir ļoti būtisks, jo klienti pamatā tiek apkalpoti tiešā kontaktā ar darbinieku palīdzību, līdz ar to tas rada neatsveramu iespaidu uz klientiem.
Personāla atlase ir sarežģīta, darbietilpīga un būtiskākā valdības procesa sastāvdaļa, kuras mērķis ir iegūt piemērotāko darbinieku, kura kvalifikācija un prasme nodrošinātu konkrētā uzdevuma veikšanu un uzņēmuma funkcionēšanu kopumā. Bez atbilstošām profesionālām zināšanām un prasmēm darba devējam vai personāla speciālistam ir jāapzina cilvēka iespējamā rīcība, viņa spējas, dotības un vajadzības. [ 3., 7lpp.] Šī pētījuma aktualitāte ir acīmredzama, jo jau pēc šī avota spriežot kļūst skaidrs, ka personāla atlases process ir ļoti nozīmīgs, līdz ar to ir aktuāli to vairāk pētīt, kādēļ autore ir izvēlējusies tieši šo tematu savam pētnieciskajam darbam, jo uzskata, ka tas nav pietiekoši plaši izpētīts Latvijas tūrisma un viesmīlības nozarē.
Pētījuma novitāte ir sekojoša : iespēja izziņas procesa veidā, ar anketēšanas palīdzību noteikt aktuālākās personāla atlases problēmas Latvijas tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos, kā arī rast risinājumus tām, balstoties uz pasaules personāla atlases teorētiskajiem materiāliem - personāla atlases metodēm, veidiem, paņēmieniem. Izanalizējot Latvijas bibliotēkās pieejamo literatūru un interneta resursus, autore nāca pie secinājuma, ka personāla atlase ir pietiekoši labi izpētīta sfēra kopumā, taču runājot par personāla atlasi tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos, it īpaši Latvijā, atrast šādus publicētos darbus, autorei neizdevās. Līdz ar to, autores pētāmā tēma vēl nav pietiekoši izpētīta un to ir nepieciešams darīt.
Autore ir izvirzījusi šim pētnieciskajam darbam sekojošu mērķi : izpētīt personāla atlases procesu īpatnības tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos Latvijā.


Šī pētījuma uzdevumi :

sniegt teorētisko pamatojumu personāla atlasei tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos ar teorētisko materiālu palīdzību, attiecībā uz to kā tā tiek realizēta arī citās pasaules valstīs;
veikt aptauju Latvijas tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu darbinieku vidū par personāla atlasi tajos;
saņemt interviju no Latvijas vadošā viesmīlības nozares uzņēmuma personāla atlases speciālista;
izpētīt dažādus ar personāla atlasi aktuālus jautājumus Latvijas tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos;
sniegt priekšlikumus un secinājumus personāla atlasei tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,48 €
Work pack Nr. 1343115
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register