Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,99
You save:
1,08 (18%)
Discounted price*:
4,91
Purchase
Add to Wish List
ID number:818031
Author:
Evaluation:
Published: 02.04.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 16 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija    3
  Annotation    4
  Ievads    5
1.  Personāla atlase un tās būtība    7
1.1.  Personāla meklēšana    12
1.2.  Personāla atlases procedūra    17
2.  Personāla atlases procesa vērtējums VSAA    22
2.1.  Intervijas ar VSAA vadību analīze    26
2.2.  VSAA darbinieku aptaujas rezultātu apkopojums    27
  Secinājumi un priekšlikumi    35
  Nobeigums    37
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    38
Extract

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Secinājumi:
1. VSAA Personāldaļa apzinīgi izpilda ne visas personāla atlases procesa prasības, par ko liecina tas, ka 11 respondenti ir apmierināti ar personāldaļas darbu, kas saistīts ar personāla atlases organizāciju uzņēmumā, tomēr konstatēts, ka 7 respondentus daļēji apmierināja un 2 neapmierināja. Personāldaļa apzinīgi pilda procedūru „Personāla meklēšanas, pieņemšanas un ievadīšanas darbā” un vērtē pretendentu iesniegtos dokumentus.
2. Tā kā VSAA intervija ir noteicošā metode personāla atlasē, pēc darbinieku aptaujas rezultātiem var redzēt, ka intervētāji nav sevišķi apmācīti vadīt intervijas, par ko liecina tas, ka 12 respondentiem ir sniegta nepietiekama informācija, 6 respondentiem cits iemesls, 4 respondentiem intervija vairrākkārtīgi tika pārtraukta, un šādi vadot interviju nevar veikt kvalitatīvu pretendentu vērtēšanu.
3. VSAA ievēro Civillikuma normatīvās prasības, kas redzams, ka 10 respondentiem ir augstākā izglītība, bet 7 respondentiem ir 1. līmeņa augstākā izglītība. Personāla atlasē ir svarīgi ievērot normatīvos aktus, bet izanalizējot un apkopojot informāciju par personāla atlases interviju VSAA, var secināt, ka tiek pārkāptas Darba likuma normas, jo 9 respondenti sniedza atbildi, ka intervijas laikā tika uzdoti jautājumi, kas neattiecas uz paredzētā darba veikšanu.
4. Apkopojot VSAA datus par darbinieku vecumu un darba stāžu var secināt, ka VSAA strādā personāls ar lielu darba stāžu. 7 respondentiem ir darba stāžs no 31-43 gadiem un vēl 7 uzrādīja darba stāžu no 21-30 gadiem, tas pierāda, arī to, ka gadu ziņā personāls nav no jaunajiem, tas liecina, ka personāla plānošana ir aktuāla un tādēļ arī personāla atlases pilnveidošana ir aktuāla.

Priekšlikumi:
1. VSAA Personāldaļas vadītājam nepieciešams daudz plašāk informēt topošos pretendentus par vakantajām darba vietām, tas dos iespēju paplašināt izvēli un kā rezultātā paaugstināsies VSAA darbinieku profesionālais līmenis.
2. VSAA direktorei un Personāldaļas vadītājam nepieciešams sadarboties ar augstskolām, piedāvājot iespēju studentiem iziet praksi VSAA struktūrvienībās. Studentu iepazīstināšana ar VSAA darba profilu, paaugstinās organizācijas prestižu sabiedrības acīs, kā arī nepieciešams pārskatīt personāla plānošanu, lai piesaistītu vairāk jaunatnes.
3. VSAA Pamatprocesu vadības daļas vadītājai un VSAA Personāldaļas vadītājam būtu nepieciešams veikt struktūrvienību vadītāju apmācību, par to kā veikt intervijas. Tā kā VSAA ir intranets, kurā ir sadaļa „mācies”, tad Personāldaļa kopā ar Pamatprocesu vadības daļu varētu sagatavot nepieciešamo informāciju, dokumentāciju un ievietot to intranetā, vai arī organizēt apmācības klātienē. Veicot apmācības, intervētāji sapratīs savas pielaistās kļūdas, mācīsies no tām un līdz ar to netiks pārkāpti normatīvie akti.
4. VSAA direktorei un Personāldaļas vadītājam vēlams veikt izmaiņas termiņos, no sludinājuma ievietošanas līdz darbinieka pieņemšanai darbā. Tam nepieciešams pārskatīt un izstrādāt jaunus vairāk optimālākus pretendentu vērtēšanas kritērijus. Samazinot laiku no sludinājuma ievietošanas līdz darbinieka pieņemšanai darbā, tas dos iespēju izvairīties no darba procesa bremzēšanas un darbinieku pārslodzes.

Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,85 €
Work pack Nr. 1331178
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Personāla atlases procesa izvērtējums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/818031

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register