Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Personības attīstības īpatnības dažādos vecumposmos un to ievērošana skolēna audzināšanā. (3- 6/7 un 7-11 gadi)

     

    Research Papers6 Pedagogy

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,28 (14%)
Discounted price*:
1,71
Purchase
Add to Wish List
ID number:962571
Author:
Evaluation:
Published: 28.05.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Not used
Extract

Cilvēka mūžs sākas ģimenē, kurā veidojas psiholoģiskā saikne (mīlestība) paaudžu starpā. Ģimene ir bērna pirmā ētiskā un sociālā apkārtne, kur no vecākiem bērns saņem ētiskos un sociālos iespaidus. Ģimene veido materiālo un garīgo bāzi bērna attīstībā. Vecāki rūpējas par bērna garīgo un materiālo kopšanu. Bērna garīgā un miesīgā izveidošanās norit sekmīgi tikai tad, ja savstarpējās attiecībās nerodas nekādi konflikti.
Vissliktāk uz bērniem atsaucas vecāku nāve. Vislielāko iespaidu mātes nāve atstāj uz bērniem līdz 6 gadu vecumam.
Ļoti grūts liktenis piemeklē ārlaulībā dzimušos bērnus. Ārlaulībā dzimušo zīdaiņu mirstība ir 2 x lielāka kā laulībā dzimušo. Raugoties no nozieguma viedokļa, izrādās, ārlaulībā dzimušie galvenokārt grēko pret īpašumu.
Kāds psihologs ir izteicies: „ divi vecāki vienam bērnam ir par daudz”, jo ja bērns ir viens ģimenē, tad viņš tiek pārāk izlutināts. Ja apstākļi atļauj un ģimenē ir mīlestība uz bērniem, tad tos jālaiž pasaulē un par viņiem jārūpējas. Nekas uz bērnu neatstāj tādu iespaidu kā ģimene. Harmoniskā un saskanīgā ģimenē vecāki karsti mīl savus bērnus, rūpējas par tiem un bērni tik pat karsti pieķeras vecākiem.
Vecāki savu bērnu labā nes vis lielākos upurus un tāpat bērni pieaugot un vecākiem novecojot, uzņemas par tiem rūpes. Ir bērni, kas savus vecākus sit un mērdē badā, izdzen no mājām, tad tie meklē pajumti vai dodas uz pansionātiem.
Ja vecāki ko vēlas pret bērnu gribu, piemēram, vēlas, lai bērni apmeklētu mācību iestādi, kas neatbilst bērnu interesēm, līdz ar to rodas savstarpējs konflikts. Bet nav pamata domāt, ka vecāki vēlētu savam bērnam ko ļaunu.
Vecāku uzdevums par bērniem rūpēties, bērniem- godāt savus vecākus. Ja arī vecāki kādreiz nav bijuši pret saviem bērniem pietiekoši godīgi, bērnu pienākums tomēr tos godāt.
Vecākiem savu bērnu audzināšanā būs panākumi tikai tad, ja viņi paši ar savu dzīvi rādīs labu priekšzīmi un piemēru. Priekšzīmei no vecāku puses ir ļoti liela nozīme, jo bērni taču skatās uz saviem vecākiem un mēģina viņus atdarināt. Pamācībām nekad nav tik liela nozīme kā priekšzīmei.
Atkarībā no tā cik saskaņas un mīlestības ir mājas dzīvē, ir atkarīgs bērna dzīves gājums, kas sākas ģimenē un arī ieiet skolā.
Piem: Reizēm 3-5 gadus vecam zēnam uzdod jautājumu „kas gribi kļūt”, viņš atbild: „tētis”. Tas pats ir arī ar meitenēm šai vecumā.
Ja vecāki savā starpā dzīvo nesaticīgi, viens otru neciena, runā rupjus vārdus, tas viss atsaucas uz bērniem.
Ja ģimenē ir vairāki bērni, vecākiem tie visi jāmīl vienādi. Paši bērni vislabāk jūt, kurš no viņiem vai nu tēvam vai mātei ir vairāk mīļš. Tad tie bērni, kuri mazāk mīļi ar laiku jūtas atstumti. Bērns nedrīkst izjust netaisnību ģimenē, jo tas viņam var būt pārāk sāpīgi.
Bieži vien starp vecākiem audzināšanas jautājumos izceļas domstarpības, jo ne vienmēr viedokļi saskan. Ir labi, ja vecāki spēj runāt par audzināšanas jautājumiem, tos apspriež un novērtē. Jautājumus, kas saistīti ar bērna audzināšanu ,jāpārrunā bērniem nedzirdot.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,54 €
Work pack Nr. 1194224
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Personības attīstības īpatnības dažādos vecumposmos un to ievērošana skolēna audzināšanā. (3- 6/7 un 7-11 gadi)”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/962571

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register