Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:540039
 
Author:
Evaluation:
Published: 15.11.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Pilsonība ir laikā un telpā noturīga personas politiski juridiska saikne ar attiecīgo valsti, kuras rezultātā persona ir attiecīgajā valsts konstitūcijā un likumdošanā paredzētu juridisko tiesību un pienākumu subjekts un vispilnīgākajā apjomā uzņemas atbildību pret valsti par savām darbībām, izmanto savas tiesības savu likumīgo interešu nodrošināšanai un valsts aizsardzību, kā valsts teritorijā tā arī ārpus tās.
Pilsonība ir saite, kas saista indivīdu ar valsti. Savukārt vai indivīds ir pilsonis nosaka likuma par pilsonību (pavalstniecību). Pats vārds “pavalstnieks” netieši norāda uz to attiecību dziļumu starp pilsoni un valsti.
Latvijas Republikā dažādos vēsturiskajos posmos bija pieņemti divi pilsonības (pavalstniecības) likumi. Pirmais “Likums par pavalstniecību” Latvijas valsts rašanās pašā sākumā 1919. gada 23. augustā un bija spēkā līdz 1940. gada 17. jūnija un otrais, “Pilsonības likums”, kurš tika pieņemts 1994. gada 22. jūlijā, pēc Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas. Kas viņos kopīgs un, kas atšķirīgs ir šī referāta mērķis.
Galvenā kopējā pazīme – abi likumi norāda tos nosacījumus, kuru izpilde ļauj indivīdam kļūt par Latvijas Republikas pilsonību.
Ir divi 1994. gada likuma panti, kuriem 1919. gada likumā analogi nav atrodami, tie ir:
Latvijas pilsoņi neatkarīgi no pilsonības iegūšanas veida tiesībās un pienākumos ir vienlīdzīgi;
Latvijas pilsoņi ārvalstīs ir Latvijas valsts aizsardzībā.
Līdzīgu pantu 1919. gada pavalstniecības likumā nav.
Būtiska atšķirība ir, ka 1919. gada pavalstniecības likums noteica valsts pilsoņu kontingenta sastāvu. Tas ir noteikts šī likuma 1. pantā. Pilsoņu juridiskā saistība ar valsti, šo attiecību nodibināšana un izbeigšana ir noteikta pilsonības (pavalstniecības) likumā. Ilgāku laiku pastāvošas valsts pilsonības (pavalstniecības) likuma galvenais saturs ir noteikumi par pavalstniecības iegūšanu, izstāšanos no pavalstniecības vai tās zaudēšanu. Jaunas valsts pavalstniecības likuma saturā ir nepieciešams vēl viens svarīgs noteikums, tas ir, par pavalstnieku vai valsts pilsoņu pirmā kontingenta sastāvu. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register