SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Šajā darbā tika vispārīgi apskatīts policijas darbinieka profesionālisma novērtējums un prasības, kādas ir nepieciešamas, lai policijas darbinieks varētu veikt dienestu un pildītu tam uzliktos pienākumus.
Autors secina, ka virkne normatīvo aktu nosaka prasības, kādas ir nepieciešamas policijas darbiniekam, taču profesionālismam kā vērtējumam ir ļoti plaši kritēriji un nevar viennozīmīgi pateikt un novērtēt profesionālismu ikdienas līmenī.
Vērtējot policijas darbinieka profesionālismu, uzskatu, ka ir jāuzdod jautājums par to, kā man ir jārīkojas? Atbilde ir skaidra, ka jārīkojas godprātības, pašcieņas, taisnīguma, drosmes, uzticības, neatkarības principu ietekmē, jāievēro amatperonas ētikas kodekss, iedzīvotāju intereses jāizvirza par prioritārām, jāievēro likumi, jārīkojas un jāievēro profesionālās iemaņas, zināšanas. Ir ētiska rīcība un arī profesionāla rīcība, ir amata pienākumi un personīgās intereses, visam ir jābūt tādā līmenī, lai tas nekaitētu amata pildīšanai, jo policijas darbinieka amats ir atbildīgs, visas sabiedrības labā virzīts un ietver sevī ievērot augstus ētikas standartus, rīkoties likumīgi un ievērot sabiedrības intereses.
Kā priekšlikumu autors uzskata to, ka vienkopus vienā normatīvajā aktā būtu jānosaka policijas darbinieka profesionālo prasību kritēriji, jo uz doto brīdi ir vairākos dokumentos norādītas prasības, pienākumi, tas būtu jāapkopo.
…