Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:176974
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.06.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 17 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Policijas iecirkņa inspektora, preventīvā darba ar nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem, tiesiskie aspekti    4
1.1.  Profilaktiskie pasākumi darbā ar nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem    5
1.2.  Riska faktori, kas veicina nepilngadīgo noziedzību    10
2.  Nepilngadīgo, likumpārkāpumu, un to izdarījušo personu, vispārējs raksturojums Rīgas pils. Galvenās policijas pārvaldes 29.nodaļā    13
3.  Policijas iecirkņa inspektora sadarbība ar citiem prevencijas subjektiem    17
3.1.  Policijas iecirkņa inspektora sadarbība ar nepilngadīgo lietu inspektoru dienestu    20
3.2.  Policijas iecirkņa inspektora sadarbība ar pašvaldībām    22
3.3.  Policijas iecirkņa inspektora sadarbība ar bāriņtiesām    25
4.  Kārtība policijas dienesta inspektora preventīvā darba ar nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem praktiskā realizācija Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes 29.nodaļā    26
  Nobeigums    28
  Izmantotā literatūra    29
Extract

Policijas iecirkņa inspektors ir viens no nepilngadīgo noziedzības prevencijas subjektiem, kura uzdevums, saskaņā ar dienesta instrukcijām un citiem likumdošanas aktiem, ir veikt preventīvo darbu ar nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem.
Kas ir preventīvais darbs?
„Pēc likumpārkāpuma izdarīšanas dažādas institūcijas tiek iesaistītas likumpārkāpumu seku novēršanā – izmeklēšanā, vainīgā aizturēšanā, lietas sagatavošanā tiesai, soda piespriešanā un izpildīšanā. Līdztekus minētajam tikpat svarīgs (varbūt pat svarīgāks!) ir preventīvais darbs likumpārkāpumu novēršanai.”
Likumpārkāpumu preventīvajam darbam jābūt koordinētam. Preventīvā darba ietvaros tiek risināti visai atšķirīgi jautājumi, saistīti gan ar noteiktu ierobežojumu izvirzīšanu un ievērošanu, gan ar atbalsta sniegšanu, tāpēc šai darbā ir iesaistīti dažādi speciālisti – policijas iecirkņa inspektori, nepilngadīgo lietu inspektori, tiesneši, sociālie darbinieki, bērnu tiesību aizsardzības speciālisti, sociālie pedagogi, psihologi un citi.
Pašreizējie likumdošanas akti paredz ierobežotu skaitu audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu. Visbiežāk tiek piemērots brīdinājums, nodošana galvojumā vecākiem vai nosūtīšana uz mācību un pāraudzināšanas iestādi.
Es uzskatu, ka brīdinājuma un galvojumam ir maza efektivitāte, jo nepilngadīgais tiek nodots galvojumā personām, kuras, vairākumā gadījumu, nav spējušas par viņu rūpēties. Kā arī pastāvošie naudas sodi tiek uzskatīti par neefektīviem, jo nepilngadīgajiem nav ienākumu, tādējādi naudas sodi jāmaksā vecākiem, kuriem naudas nav, un nepilngadīgajiem veidojas nesodāmības sajūta.
Spēkā esošajā Latvijas Kriminālprocesa kodeksā ir normas, kas nosaka atsevišķu procesuālo kārtību lietās par nepilngadīgo izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, šīs normas tiek pilnveidotas un papildinātas. Tā, grozīts ir Latvijas Kriminālprocesa kodeksa 77¹.pants, kurā noteikts: “drošības līdzekļa – apcietinājuma termiņš – nepilngadīgajam apsūdzētajam ne tikai pirmstiesas izmeklēšanā, bet arī laikā no krimināllietas saņemšanas tiesā līdz pirmās instances tiesas galīgā nolēmuma taisīšanai, ir seši mēneši, turklāt pagarināt apcietinājumā turēšanas termiņu var katru reizi ne ilgāk kā uz diviem mēnešiem.”

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register