Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Rajonu (pilsētas) Valsts policijas iestādes struktūra, uzdevumi, pienākumi un tiesības

     

    Research Papers18 Law

4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:111901
 
Author:
Evaluation:
Published: 28.01.2002.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 14 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Rajona valsts policijas iestādes struktūra    4
  Kārtības policijas uzdevumi, pienākumi, tiesības    5
  Rajona policijas nodaļas dežūrdienests    7
  Apsardzes un konvoja dienests    9
  Policijas iecirkņa inspektors    11
  Patruļdienests    13
  Apvienības apsardze    14
  Nepilngadīgo lietu inspekcija    15
  Ceļu policijas dienests    17
  Tiesu kārtībnieku dienests    18
  Licenzēšanas un atļaujas sistēmas dienests    19
  Policijas izpildāmo tiesas spriedumu inspekcija    20
  Imigrācijas policijas dienests    21
  Rajona policijas nodaļas Kriminālpolicijas uzdevumi, tiesības, pienākumi    21
  Rajona policijas iestādes izziņas dienests    22
  Nobeigums    23
  Izmantotā literatūra    24
Extract

Latvijā viena no Valsts policijas pamatvienībām ir Rajona (pilsētas) policijas nodaļas, kurām par pienākumu ir uzlikts nodrošināt sabiedrisko kārtību un vest cīņu ar noziedzību. Tā kā policijas nodaļās ietilpst dažādas struktūrvienības, tad galu galā sanāk, ka šeit ir koncentrēti galvenie policijas darbinieku un tehniskas līdzekļu spēki, kuri arī tad uztur un nodrošina valsts un iedzīvotāju drošību.
Policijas darbinieks ir persona, kura ieņem amatu policijas iestādē, kurai ir speciālā dienesta pakāpe un kura ir nodevusi zvērestu. * Lai persona kļūtu par policijas darbinieku tai jāatbilst vairākām prasībām – jābūt pilsonim 18.gadu vecam, bet ne vecākam par 35. Gadi, kā arī jābūt vismaz vidējai izglītībai, nedrīkst būt sodīta par tīšiem noziegumiem. Tie ir galvenie kritēriji, kurus izvirza pret personu. Ja persona tam atbilst, tad pieņem zvērestu. Zvērestā persona svinīgi zvēr kalpot savai tautai, pašaizliedzīgi pildīt dienestu, nepiekāpīgi izturēt visas grūtības, kas rastos pildot dienesta pienākumus, nežēlot savus spēkus un dzīvību iedzīvotāju un valsts labā, būt godīgam un patiesam, pašaizliedzīgi sargāt sabiedrības un pilsoņu likumiskās intereses. Tikai šādu policijas nodaļas efektīvu darbību, no kā turpretim ir atkarīga visas Valsts policijas kopīgais darba ražīgums.
Tā kā Rajonu policijas nodaļa ir iekšlietu iestādes, tad tā ir daļa no valsts vadības sistēmas. Tās darbība izpaužas nepārtrauktībā un pakļautībai likumam, un darbojas kā valsts piespiedu līdzeklis. Policija vadās pēc valsts izpildorgānu izdotajiem juridiskajiem aktiem, kas ir par pamatu valstiskajā un sabiedriskajā dzīvē. Taču pirmkārt kā piespiedu līdzeklis tas parādās attiecībā pret likumpārkāpējiem tā neskarot pārējos iedzīvotājus, kas tanī pašā laikā atturas no prettiesiskām darbībām. Tādā veidā izpildot policijas galvenos uzdevumus garantējot sabiedrisko kārtību, apkarot noziedzību un apsargāt atsevišķus objektus.
Tā kā Rajonu policijas nodaļās ietilpst dažādas apakšvienības, tad arī to uzdevumi, pienākumi un tiesības atšķīrās. Tad arī šajā referātā būs jānoskaidro šīs atšķirības, kas ļauj Rajonu policijas nodaļām efektīvi apkarot noziedzību, visracionālāk izmantot policijas spēkus.
Rajona (pilsētu) policijas nodaļa sastāv no Kārtības policijas dienesta un kriminālpolicijas dienesta. Savukārt šie dienesti vēl iedalās atsevišķās struktūrvienībās. Tā kārtības policijas dienestā ietilpst dežūrdaļa, patruļdienests, īslaicīgais aizturēšanas izolators un konvoja dienests, ceļu policija, apvienība “Apsardze”, nepilngadīgo lietu inspekcija, policijas iecirkņa inspektora dienests, licencēšanas un atļautās sistēmas dienests, policijas izpildāmo tiesa sprieduma inspekcija, imigrācijas policija un tiesas kārtībnieka dienests. Savukārt kriminālpolicija sastāv no ekonomiskās policijas, kriminālpolicijas un ekspertu dienesta.…

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1134853
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register