Tēma politiskā režīma jēdziens un veidi ir aktuāla ikvienam sabiedrības loceklim, jo ikviens cilvēks ir vairāk vai mazāk iesaistīts politiskajos notikumos pasaulē. Politika vairāk vai mazāk ietekmē arī ikviena sabiedrības locekļa dzīvi tagad un turpmāk.
Politiskais režīms pats par sevi ir politisko attiecību, varas realizācijas līdzekļu, metožu un tādu attiecību kopums, kuras izveidojušās starp valsts varu un sabiedrību.
Pastāv sekojošie politiskā režīma veidi , tie ir demokrātiskie politiskie režīmi un nedemokrātiskie politiskie režīmi, kur nedemokrātisko iedala totalitārajos un autoritārajos politiskajos režīmos. Protams, maz attīstītajos reģionos , tādos, kā dažos Āfrikas reģionos, eksistē arī vēl tradicionālie uz kuriem šī klasifikācija neattiecas. Politiskos režīmus, veidus raksturo pēc četriem kritērijiem, pirmkārt, kam pieder politiskā vara?, otrkārt, kā politiskā vara tiek iegūta, uzturēta un kādiem nolūkiem to pielieto?, treškārt, pēc kāda principa ir veidotas valsts varas, pārvaldes institūcijas un, kā priekšā tās ir atbildīgas?, un ceturtkārt, kā notiek politisko lēmumu pieņemšana?
Politiskā režīma jēdziens un veidi, ir aktuāla tēma gan sabiedrībai , lai viņa zinot reālo situāciju valstī varētu novērtēt cik demokrātiska vai nedemokrātiska ir politiskā situācija valstī, gan valdībai, lai veidojot attiecības ar ārvalstīm varētu konstatēt, cik demokrātiska vai nedemokrātiska ir valsts, neskatoties uz dokumenta piefiksēto oficiālo politiskā režīma veidu tajā valstī.
Darba mērķis ir izanalizēt literatūrā piedāvātus autoru viedokļus par politiskā režīma jēdzienu un veidiem.…