Bērna attīstība sākas ar ieņemšanas brīdi. Psihologi apgalvo, ka pat ātrāk – ar gatavošanos lomai. Nākamajiem vecākiem vajadzētu plānot ģimeni jau pirms bērna ieņemšanas. Bērna psihisko attīstību ietekmē arī tas, vai bērns ir gribēts. Sievietei ir svarīgi pārliecināties, vai pirms bērna ieņemšanas viņa ir vesela, lai augļa attīstībai nodrošinātu tik labu vidi, cik iespējams; sevišķi svarīgi tas ir grūtniecības pirmajās nedēļās.
Psihologi dod padomus, kā sagatavoties bērna ieņemšanai. Vispirms psiholoģiski sevi ir jānoskaņo, ka tiešām bērnu vēlamies, tad jāatbild uz jautājumiem – ko darīsim pēc bērna piedzimšanas, vai mēs esam psiholoģiski un materiāli gatavi mainīt savu dzīvesveidu, kas rūpēsies par bērnu utt. Bērna piedzimšana rada ievērojamas izmaiņas laulāto dzīvesveidā – pāri visbiežāk šķiras tieši pēc bērna piedzimšanas, kas nozīmē, ka pāris nav bijis drošs par savām attiecībām pirms bērna ieņemšanas un bērns ir bijis tikai “līdzeklis” attiecību potenciālai uzlabošanai. Bērns neder par ielāpu irstošai laulībai. Pēc bērna piedzimšanas jābūt gataviem uzņemties papildu grūtības.
Tāpēc psihologi iesaka: ja nevēlaties bērnu, labāk neriskējiet! Ja bērns nav gaidīts, sievietes zemapziņā un tālāk bērna zemapziņā var veidoties ievirze ar “liekā” sindromu. Nevēlamiem bērniem vēlāk var rasties saskarsmes grūtības, viņiem var būt tieksme atsacīties no jebkurām attiecībām, viņi vēlas, kaut neviens nepievērstu uzmanību. Ir brīži, kad šie cilvēki vēlas izgaist, paslēpties.…