SECINĀJUMI
Iepazīstoties tuvāk ar vienu no galvenajiem neverbālās komunikācijas signāliem – proksēmiku, sapratu, ka cilvēku savstarpējo komunikāciju, jeb mijiedarbību var ietekmēt vismazākas nianses. Tas, kādā attālumā cilvēki atrodas viens no otra komunikācijas laikā, var norādīt uz viņu savstarpējām attiecībām. Nepareizi un neadekvāti izvēltēts saskarsmes attālums var novest pie dažādām neveiksmēm un izgāšanās kontaktos. Uzsākot sarunu ar cilvēku, jāņem vērā, ka ikvienam ir sava optimālā kontaktu distance, kurā viņš jūtas psiholoģiski komfortabli.
Uz cilvēku savstarpējo mijiedarbību attiecas zelta likums: „Respektē otra cilvēka teritoriju un ievēro distanci!”
Uz kontaktu norisi nozīmīgu iespaidu atstāj arī cilvēku izvietojums telpā. Cilvēku izvietojums telpā, vai piemēram apsarunu galda ir atkarīgs no viņu savstarējo attiecību rakstura, vai no tā, kāds ir sarunas mērķis vai vēlamais rezultāts.
Manuprāt, proksēmika ir viens no svarīgākajiem neverbālās komunicijas signāliem, ko cilvēks izmanto interpersonālajā komunikācijā, jo ikdienā sastopoties ar jebkuru cilvēku, mēs ar savas neverbālās komunikācijas palīdzību izveidojam ap sevi telpu. Tas ikvienam cilvēkam notiek neapzināti, tāpēc to ir daudz grūtāk kontrolēt.
…