Mūsdienās arvien biežāk tiek dzirdēts par dažādu uzņēmumu reorganizāciju, kuras rezultātā izveidojas jauni uzņēmumi vai tiek likvidēti jau esošie. Tāpēc izlēmu savā darbā noskaidrot:
Kas ir reorganizācija? Kādi ir tās veidi un kas notiek ar pēc reorganizācijas ar uzņēmumu, kurš pakļauts reorganizācijai?
Kādi ir reorganizācijas procesa posmi? Kas tiek darīts katrā reorganizācijas procesa posmā?
Lai sasniegtu sev izvirzīto mērķi izmantošu LR Komerclikumu un mācību materiālus.
Kas ir reorganizācija?
Viens no uzņēmuma eksistences pārtraukšanas variantiem ir tā reorganizācija, tomēr jāņem vērā, ka uzņēmuma tiesību un saistību pārņēmējs būs jaunais reorganizētais uzņēmums vai uzņēmumi.
Pamatojoties uz Komerclikumu pastāv sekojoši reorganizācijas veidi:
• Sabiedrību apvienošana, kas var notikt kā pievienošana vai saplūšana. Pievienošana ir process, kurā sabiedrība (pievienojamā sabiedrība) nodod visu savu mantu citai sabiedrībai (iegūstošā sabiedrība). Saplūšana ir process, kurā divas vai vairākas sabiedrības (pievienojamās sabiedrības) nodod visu savu mantu jaundibināmai sabiedrībai (iegūstošā sabiedrība). Apvienošanās gadījumā pievienojamā sabiedrība beidz pastāvēt bez likvidācijas procesa, tās tiesības un saistības pāriet iegūstošajai sabiedrībai un tās dalībnieki vai biedri kļūst par iegūstošās sabiedrības dalībniekiem.…