Izcils ārsts, pedagogs, psihologs, zinātnieks – Rūdolfs Krūmiņš. Ar savu darbu viņš ir palīdzējis daudziem studentiem, taču viņa domas un pedagoģiskos darbus tajā laikā neuztvēra nopietni.
Pirmā psiholoģijas lekcija ļoti spilgti ierakstīta atmiņā, - docenta runa, akcenti, loģiskais izklāsts, lietu un parādību saukšana īstajos vārdos, runājot par cilvēka godīgumu, taisnīgumu, ir pārliecība, ka nav svarīgākas zinātnes pasaulē.
Rūdolfa Krūmiņa psiholoģijas uzskati
Interesantākais šajā lekcijā bija tas, ka, klausoties R. Krūmiņu, es nokļuvu savā bērnībā, jo mani pārņēma tāds savāds dvēseles pārdzīvojums, proti, es docentā saskatīju sava tēva loģisko prātu un mammas bagāto augstāko jūtu pasauli. Es saskatīju rakstura harmoniju. Tas mani tik ļoti sajūsmināja, ka es uztraucos un jautāju sev: “vai tas var būt?”
Simtiem lekciju. Simtiem problēmu. Docents R. Krūmiņš aizvien bija savdabīgā dvēseles noskaņojumā, jo nesa pedagogiem tās zinātnes sasniegumus, kuru viņš uzskatīja par visvērtīgāko pasaulē, proti, psiholoģijas atziņu pielietošanu pedagoģijā. Šīs lekcijas faktiski bija savdabīgi priekšnesumi, kas iedarbojas kā uz pedagogu prātu, jūtām, gribu, spējām, tā arī uz raksturu, viņu mērķiem, ideāliem un pasaules uzskatu.…