Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:980848
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.12.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 14 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Etniskās integrācijas jēdziena skaidrojums Latvijā    4
2.  Latviski runājošā elektorāta atbalstītās politiskās partijas un to apvienības    6
  Tautas partija    6
  Zaļo un Zemnieku savienība    7
  Latvijas Pirmā partija    7
  Jaunais laiks    8
  Apvienība „Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK”    9
3.  Krieviski runājošā elektorāta atbalstītās politiskās partijas un to apvienības    10
  Tautas Saskaņas partija    10
  Politisko organizāciju apvienība „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”    11
  Nobeigums    13
  Izmantotā literatūra un avoti    14
Extract

Lai attīstītu demokrātiju, nodrošinātu likuma varu, sekmētu cilvēktiesību institūciju līdzsvarotu darbību un mazākumtautību tiesību aizsardzību, Latvijas valdībai ir jāveicina integrētas sabiedrības veidošanās. Sabiedrības integrācija ir vērsta uz indivīdu un dažādu grupu savstarpēju saprašanos un sadarbību Latvijas valsts tiesiskajā sistēmā, balstoties uz latviešu valodu kā valsts valodu, uz lojalitāti pret Latvijas valsti. Integrācijas mērķis ir veidot demokrātisku, saliedētu pilsonisku sabiedrību, kas balstās uz kopīgām pamatvērtībām.1
Ir iespējams konstatēt vairākus sabiedrības integrācijas veidus - pilsonisko, reģionālo, sociālo, kā arī etnisko integrāciju, un tikai visu šo integrācijas veidu sekmēšana var nodrošināt ilgspējīgu Latvijas attīstību, tāpēc ir gūti šos sabiedrības integrācijas veidus skatīt atsevišķi, tomēr pašreizējā situācijā, pieaugot protestu akcijām attiecībā uz izglītības reformu mazākumtautību skolās, kā arī pastiprinoties idejai par krievu kopienas veidošanos Latvijā, mūsu valstij svarīga ir ar etnisko integrāciju saistīto problēmu risināšana.
Autora darba mērķis ir konstatēt un analizēt etniskās integrācijas problēmas parlamentāro partiju programmās. Šī mērķa sekmīgas sasniegšanas nolūkos darba autors parlamentārās partijas ir iedalījis divās grupās: latviski runājošā elektorāta atbalstītās un krieviski runājošā elektorāta atbalstītās politiskās partijas, jo politisko partiju dalījums Latvijā attiecībā uz to novietojuma uz politiskā spektra ass funkcionē tikai visai nosacīti. Darba uzdevums ir apzināt etniskās integrācijas izpausmi, kas ļautu konstatēt ar šo jau minēto sabiedrības integrācijas veidu saistītās problēmas.
Kā galvenie avoti šajā darbā tiks izmantoti partiju Saeimas priekšvēlēšanu programmas, kā arī to politisko partiju Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu programmas, kurās tiks konstatēti ar etnisko integrāciju saistītie jautājumi.
Darba sākumā tiek izvirzīta sekojošā hipotēze: krieviski runājošā elektorāta atbalstītās politiskās partijas etnisko integrāciju galvenokārt saista ar mazākumtautību pārstāvju interešu un tiesību aizstāvēšanu.
Šajā darbā netiks konstatētas un analizētas etniskās integrācijas problēmas Latvijas Sociālistiskās partijas programmā, jo darba autoram nav izdevies iegūt šī politiskā spēka programmu.
iens integracija.gov.lv/?sadala=6&id=35

Etniskās integrācijas jēdziena skaidrojums Latvijā.

Etniski neviendabīgā situācija Latvijā, pastāvot lielam skaitam iedzīvotāju, kas pieder pie citas tautības ( krievu īpatsvars starp Latvijā dzīvojošajiem patstāvīgajiem iedzīvotājiem- 28,8%, baltkrievu- 4,0%)1 norāda uz nepieciešamību sekmēt etnisko integrāciju valstī. Etniskā integrācija ir veids kā sadzīvot dažādu tautību iedzīvotājiem un dažādu valodu runātājiem Latvijā, neveidojot absolūti viendabīgu iedzīvotāju kopumu. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1187456
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register