Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:406624
Author:
Evaluation:
Published: 29.11.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
  SAĪSINĀTAIS PROCESS    5
  SAĪSINĀTĀ PROCESA JĒDZIENS    5
  SAĪSINĀTĀ PROCESA PIEMĒROŠANAS KĀRTĪBA    9
  SAĪSINĀTĀ PROCESA SUBJEKTI    13
  SAĪSINĀTĀ PROCESA TERMIŅI UN TO ĪPATNĪBAS    17
  SAĪSINĀTĀ PROCESA PIEMĒROŠANA IECIRKŅA INSPEKTORA DARBĀ    19
  IECIRKŅA INSPEKTORS UN TĀ VISPĀRĪGIE PIENĀKUMI    19
  IECIRKŅA INSPEKTORA PIENĀKUMI UN PILNVARAS SAĪSINĀTĀ PROCESA PIEMĒROŠANĀ    22
  SAĪSINĀTĀ PROCESA PROBLĒMAS    27
  NOBEIGUMS    31
Extract

Šī kvalifikācijas darba nosaukums ir Saīsinātā procesa piemērošana iecirkņa inspektora darbā. Darbs sevī ietver gan ieskatu saīsinātajā procesā, gan iecirkņa inspektora pienākumus un tiesībās, kā arī saīsinātā procesa problēmās.
Darba tematu varu pamatot ar vēlēšanos izzināt un iepazīt saīsināto procesu. Kā zināms, saīsinātās process tiek uzskatīts par vienu no vispārīgā jeb pilnā kriminālprocesa vienkāršotajām kriminālprocesa formām, uz kuru tiek liktas lielas cerības, ka tuvā perspektīvā saīsinātais process, kā arī citas vienkāršotās kriminālprocesa formas, kuras gan vēl nav izstrādātas un ir tikai ideju līmenī, atslogos šobrīd pārslogotās tiesas un prokuratūras darbu. Tiesas mūsu valstī ir pārslogotas, jo ir daudz krimināllietu ar nelieliem kaitējumiem vai materiāliem zaudējumiem, bet šādās lietās tiek piemērots vispārinātais kriminālprocess, kas rit ļoti gausi, aizņemot daudz laika. Tieši tādēļ vēlējos iedziļināties saīsinātajā procesā un izprast, kādēļ saīsinātais process netiek piemērots biežāk. Vēl vienu iemeslu, kādēļ izvēlējos tieši šo tematu varu minēt to, ka visai drīz pats stāšos amatā no policijas struktūrvienībām un iespējams varēšu personīgi kādā no lietām piemērot saīsināto procesu, tādēļ ir nepieciešams zināt dažādus saīsinātā procesa “knifus”, lai pēc tam nepieļautu kļūdas praktiskajā darbā, jo katra kļūda šajā darbā var maksāt dārgi.
Turpinājumā neliels ieskats darba struktūrā. Kvalifikācijas darbs sevī ietver trīs nodaļas:
saīsinātais process;
saīsinātā procesa piemērošana iecirkņa inspektora darbā;
saīsinātā procesa piemērošanas šķēršļi;
Kā redzams pirmās nodaļas nosaukums ir Saīsinātais process. Šī darba nodaļa ir pilnībā atvēlēta ieskatam saīsinātā procesā no teorētiskās puses. Šai nodaļai ir četras apakšnodaļas, kuras katra atsevišķi apskata saīsinātam procesam raksturīgas un būtiskas detaļas, izņemot pirmo apakšnodaļu, tā veltīta nelielam ieskatam vispārinātajā kriminālprocesā. Šai nodaļai darbā ir atvēlēta ļoti liela nozīme, jo saīsinātais process ir šī darba pamats.
Tālāk seko nākamā – otrā darba nodaļa. Šī nodaļa savukārt ir veltīta ieskatam iecirkņa inspektora pienākumiem saīsinātajā kriminālprocesā. Šai nodaļai ir divas apakšnodaļas, viena no kurām ir atveltīta tieši iecirkņa inspektoram. Tajā ir vispārējs apraksts par to, kas ir iecirkņa inspektors, kādi ir tā vispārīgie pienākumi u.c.
Pēdējā – trešā darba nodaļā ir aprakstītas saīsinātā procesa problēmas un šķēršļi tā piemērošanai. Lielākā daļa mūsu valsts likumdošana nav sakārtota, arī saīsinātajā procesā var atrast “robus”, kas liedz pilnvērtīgi izmantot visas iespējas, ko piedāvā saīsinātais process. Tādēļ darbā ir iekļauta šī nodaļa, kura sevī apvieno raksturīgākās saīsinātā procesa problēmas un iespējamos risinājumus šīm problēmām. Šeit ir ietvertas problēmas, kas saistītas ar saīsināto procesu piemērošanu sākot ar iesnieguma, pieteikuma, paziņojuma pieņemšanu un beidzot ar iztiesāšanu.
Darba izstrādāšanas laikā izstrādātās atziņas, esmu izklāstījis šī darba nobeiguma nodaļā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1113826
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register