Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:906622
Author:
Evaluation:
Published: 21.11.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 20 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads   
2.  Sirreālisms   
3.  Sirreālisma glezniecības novirzieni   
4.  Sirreālisma ietekmes avots   
5.  Sirreālisms Latvijā   
6.  Salvadors Dalī   
7.  Salvadora Dalī slavenākie darbi   
8.  Nobeigums   
9.  Secinājumi   
Extract

Sirreālisms, manuprāt, ir sapņa izdzīvošana uz papīra. Lai ko tādu mācētu-tik dziļi sevī ieskatīties-ļoti svarīgi ir sevi izprast, dzīvot harmonijā un ideāli pazīt savu ķermeni un prātu. Sirreālistiska glezna ir iekšējās dzīves fotogrāfija.
Tik daudzus gadus esmu vēlējies izprast kā īsti to var izdarīt, kā iemācīt sevi iepazīt no iekšienes. Šis darbs tam ir pirmais solis.
Ar šo darbu vēlējos parādīt tos mazos sīkumiņus, kas ierauj mākslas dzīvē. Katram cilvēkam māksla ir viena no dzīves sastāvdaļām. Tikai katrs izvēlas savu. Tas ir dzīves stils. Bet pats sirreālisms man saistās ar drosmi atklāties. Tas ir skandāls, kam patīk uzmanība- haoss, lai gan pats iekšēji ir pilnībā sakārtots, nosvērts un zin, ko vēlās panākt ar katru kliedzienu, ko izbļauj.
Man liekas, ka pats vēl aizvien ļoti maz zinu un izprotu, gan sirreālismu, gan mākslu vispār. Vēl ir tik daudz iespēju, augt, papildināt savas zināšanas, iegūt pieredzi-šajā iespēju pilnajā pasaulē.

Sirreālisms (no franču vārda surréalité - pāri realitātei stāvošs) Sirreālisms vispirms radās literatūrā, dodot vesalu plejādi talantīgu poētu un literātu. 20. gadsimta 20. gadu sākumā Parīzes literātu grupa ( L. Aragons, P. Eliārs u.c.) ar Andrē Bretonu priekšgalā atšķēlās no dadaistiem. Nozīmīgākā sirreālisma atšķirība no dadaisma ir pastiprināta interese par cilvēka bezapziņu un it sevišķi tās izpausmes sapņos. Sirreālisma mērķis bija atbrīvot cilvēka domāšanu no morāles un veselā saprāta uzliktajiem žņaugiem un atlaist brīvībā cilvēka dabiskos instinktus, tas vērsts uz šai realitātei līdzās pastāvošo citu realitāti, kurā nozīmīgākais ir gars.
Sirreālisma mākslinieki spēcīgi ietekmējās no Freida mācības par zemapziņas – cilvēka psihes dziļākā slāņa – nozīmi cilvēka eksistencē un darbībā, kurā tika interpretēti arī sapņi. Sapņus uzskatīja par zemapziņas galvenajiem „lieciniekiem”, jo sapņos cilvēks piedzīvo it kā nereālas situācijas – tēli pārplūst cits citā, savienojas absolūti nesavienojamas lietas u.tml., turklāt tai pat laikā sapņotājam saglabājas pilnīga patiesīguma izjūta. Šādas vīzijas sirreālisti arī pārnesa uz gleznām.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1142337
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register