Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:587150
 
Evaluation:
Published: 30.04.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
  SLIMĪBAS VĒSTURE    4
  MĪMIKAS ĪPATNĪBAS AR ŠIZOFRĒNIJU SLIMIEM CILVĒKIEM    7
  ŠIZOFRĒNIJAS RAKSTURĪGĀKĀS PAZĪMES    11
  ĀRSTĒŠANA    13
  FAKTI PAR ŠIZOFRĒNIJU    17
  IZMANTOTIE LITERATŪRAS AVOTI    18
  PIELIKUMS    19
  INTERVIJA AR ANTRU    20
Extract

Dzeguzes ligzda – jā, tā ir kā parasta putnu ligzda, bet tomēr ne sava. It kā siltums un rūpes te pastāv, bet tās nav īstās – radniecīgās. Tu reizē esi brīvs kā putns, bet ne mājās, jo tava dzīve rit starp psihiatriskās klīnikas sienām. Vai tu esi traks? Ziniet, lielākā daļa sabiedrības atbildētu – jā, jo viņam vai viņai taču ir šizofrēnija.
Un tas ir skumji, jo sabiedrības domas par šizofrēniķi kā norakstītu cilvēku bieži vien izrādās pavisam aplamas. Turklāt nežēlīgākais ir tas, ka šīs domas pazudina iespēju darīt tik pašsaprotamas lietas kā strādāt, pelnīt un galu galā būt noderīgiem pašai sabiedrībai. Aizspriedumi, stereotipi, mīti un to cēloņi – liedz pilnvērtīgi dzīvot šiem cilvēkiem, bet mūsu nezināšana biedē mūs pašus. Sabiedrība ir slimīgi bailīga, taču no slimības nav pasargāts neviens. Sabiedrības attieksme ir tipiska, psihiski slimos uzlūkojot kā agresīvus un neprognozējamus cilvēkus. Tomēr šādi pieņēmumi ir tikai mīts, atzīst psihiatrijas speciālisti, norādot, ka šizofrēniķi lielākoties paši ir vajāto lomā, turklāt pieredze liecina, ka šizofrēniķi, pareizi ārstējoties, spēj lieliski sadzīvot ar savu slimību, strādāt, veidot ģimeni un būt pilnvērtīgi sabiedrības pārstāvji.
Dažādās valstīs, atkarībā no to kultūrvēsturiskajām tradīcijām, ir atšķirīga attieksme pret veselību un tās problēmām. Ja Austrumos slimības diagnoze tiek uztverta kā iespēja mainīties pašam un tā rezultātā mainīt savu dzīvi, tad Rietumu sabiedrībā to biežāk izjūt kā nolemtību un aizmirst par paša cilvēka lomu slimības izcelsmē. Austrumu kultūrās neeksistē jēdziens «izārstējamas un neārstējamas» slimības.
Dzīvojot apstākļos, kur arvien lielāka loma tiek piešķirta materiālām vērtībām, ķermenis tiek uztverts atdalīti no psihes, cilvēka ārējā pasaule tiek pētīta arvien smalkākos līmeņos, bet par iekšējo – jūtu pasauli – nereti tiek piemirsts, noliedzot tās lomu cilvēka un sabiedrības dzīvē. Tā rezultātā tiek zaudēti un paliek neizmantoti tie resursi, kas atrodas katrā cilvēkā. Ārstējot slimību, pazūd pats cilvēks.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register