Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:722750
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.11.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Šī kursa darba ietvaros es centīšos lasītāju tuvāk iepazīstināt ar šķidrumu (izšķīdušu vielu) koncentrācijas mērījumos izmantotajām metodēm un to tehniskajām realizācijām, kā arī ar atsevišķo metožu priekšrocībām un to trūkumiem, neizejot no ķīmijas pamat kursa zināšanu robežām, jo sekojošā tekstā tiks plašāk izklāstītas analītiskās ķīmijas kvantitatīvās analīzes metodes. Piezīme, tekstā tiks aprakstītās analīzes metodes šķidrumiem (izšķīdušām vielām), kuru ķīmiskais sastāvs ir zināms, atsaucoties uz kursa darba tematu ,,šķidrumu koncentrācija’’, kas viennozīmīgi ir kvantitatīvs raksturlielums.
Šķidrumu koncentrāciju parasti raksturo ar izšķīdušās vielas daudzuma (masas, tilpuma) attiecība pret šķidrumu tilpumu. Kaut gan, manuprāt, loģiskāk būtu šķidrumu koncentrāciju precizēt kā vielas koncentrāciju, jo tiklīdz jāanalizē maisījumi, kas sastāv no vairākām izšķīdušām vielām, lai varētu noteikt kopējo koncentrāciju ir jānosaka katras atsevišķās vielas koncentrācija no kā sastāv šis maisījums2. Potenciometriskā titrēšana
Viena no elektroķīmiskajām analīzes metodēm, kura tiek izmantota vielu kvantitatīvo īpašību noteikšanai ir potenciometriskā titrēšanas analīze, kas ir jonu koncentrācijas noteikšanas metode, pamatojoties uz analizējamā šķīdumā iegremdēta elektroda elektroķīmiskā potenciāla maiņu titrēšanas gaitā. Jonu koncentrācijas vērtību šķīdumā var tieši izskaitļot no Nernsta vienādojumu, šis fakts nākamajās nodaļās būs tuvāk paskaidrots.
"Metodes būtība ir tāda, ka pētāmajā šķīdumā iegremdē indikātorelektrodu un šķīdumu titrē, pie tam titrēšanas procesā mēra elektroda potenciālu. Nosakāma jonu koncentrācija atkarībā no pievienotā darba šķidruma tilpuma mainās nevienvērtīgi. Sākumā šī izmaiņa nav liela, pēc tam tā kļūst jūtamāka, un beidzot, ekvivalences punktā sasniedz vislielāko vērtību. ... Maksimālā izmaiņa atbilst reaģējošo vielu ekvivalentajai attiecībai. ... Pēc grafika var noteikt ekvivalences punktu – tas ir līknes pārliekuma punkts. Pārliekuma punkta orditāte atbilst elektroda potenciālam titrēšanas beigās , bet abscisa – noteikšanai izlietotā šķīduma tilpumam.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register