Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:208634
 
Author:
Evaluation:
Published: 15.04.2020.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Kopsavilkums
Var secināt, ka valstij ir pienākums būt sociāli atbildīgai, kā arī sabiedrības locekļiem ir nepieciešams ievērot pienākumus, lai neaizskartu citu intereses. Sociāli atbildīgas valsts rīcība notiek visas sabiedrības interesēs, rodot labākos un taisnīgākos risinājumus atbilstoši tā brīža ekonomiskajai, demogrāfiskajai situācijai un citiem faktoriem.
Pēc referāta izstrādes un dažādu avotu izpētes, varu izdarīt secinājumus par sociāli atbildīgas valsts principu, Latviju kā sociāli atbildīgu valsti, kā arī izvirzīt dažus diskutējamus problēmjautājumus.
1. Sociāli atbildīgā valstī pienākumi ir gan valstij, gan katram indivīdam, jo tikai tādā veidā ir iespējama efektīva sociālā attīstība, iespēju vienlīdzība un citi sociālas valsts aspekti.
2. Jau pats jēdziens “sociāli atbildīgas valsts princips” ietver domu, ka rīcībai ir jābūt pamatotai un atbildīgai, rūpējoties par sabiedrību kopumā.
3. Sociāli atbildīgas valsts princips ir vispārējais tiesību princips, kas sastāv no četriem pamatelementiem, nodrošinot sociālu palīdzību, aizsardzību, sociālo taisnīgumu un sabiedrības locekļu pienākumu apziņu pret sabiedrību.
4. Latvija ir savā ceļā, lai sasniegtu citu Eiropas valstu labklājības līmeni, un šai šķietamajai iepalikšanai ir vairāki iemesli – gan 50 nebrīves gadi, gan ekonomiskā krīze, gan mazais iedzīvotāju skaits un nepārtrauktā emigrācija.
5. Satversme paredz to, ka Latvija ir sociāli atbildīga valsts, vienlaikus Satversmes tiesas spriedumos tiek paustas atziņas, kas valstij dod jaunus uzdevumus, lai tuvotos ideālam par sociāli atbildīgu valsti.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1378250
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register