Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,22 (11%)
Discounted price*:
1,77
Purchase
Add to Wish List
ID number:871600
Evaluation:
Published: 06.01.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Gadījums vai likums? Pamanīju ka tikko tu sāc domāt par kaut ko nedaudz vairāk nekā agrāk, pievērst uzmanību kaut kādai tēmai, liekās ka viss apkārt ir saistīts ar to, lieta par kuru tu nekad neesi dzirdējis agrāk, šodien skan uz katra stūra. Piemēram , kad mana māte atgriezās no Parīzes, viņa stāstīja par muzeju D’Orse, kurš tika izveidots bijušajā dzelzceļa stacijā, bet pēc pāris dienam pa televizoru raidījuma “Kurš vēlas kļūt par miljonāru” izskanēja jautājums: “kurā Eiropas pilsētā dzelzceļa staciju pārveidoja par impresionistu muzeju?” un tā gadās ļoti bieži. Un vai gadās? Var būt tam tā jābūt. Aizvakar nopirku zinātnisko žurnālu, lai vieglāk būtu rakstīt eseju priekšmetā “Dabaszinātnes mūsdienu teorijas” un jau mājās atradu tur rakstu par telefona aparāta vēsturi. 1876 gadā 14 februāri A.Bells iesniedza prasību telefona patentēšanai, bet divas stundas vēlāk ar analoģisku aparātu atnāca cits izgudrotājs I.Grejs. Tikai divas stundas, un tādas izmaiņas vēsturē.
Cik lielu lomu spēle sakritības pasaules vēsturē?
Mūsdienu telekomunikāciju pirmais attīstības solis bija vienkārša telefona izgudrošana. Pirms simts gadiem, arī lietojot “ātro pastu”, sazināšanās prasīja vairākas dienas, bet tagad atliek tikai pacelt telefona klausuli. Svarīgus notikumus visā pasaulē mēs varam vērot uz saviem zilajiem televizora ekrāniem praktiski to norises brīdī. Kur palikuši visi tie kādreizējie kurjeru stafešu, pasta baložu un optiskās telegrāfijas sasniegumi? Inku stafešu ziņneši 500 km distanci augstu kalnu apvidū varēja veikt 48 stundās. Jātnieku ziņnešu stafetes Mazāzijā 5.gs.p.m.ē. veica 2,5 tūkstošus kilometru veica apm. 6 - 8 dienās, bet optiskajam telegrāfam, lai pārraidītu signālu no Parīzes uz 400 km tālo Strasbūru, vajadzēja 6 min.
Mūsdienās mēs gandrīz tajā pašā brīdī saņemam informāciju par notikumiem, kas norisinās tūkstošus kilometru attālumā. Un tomēr pieredze moderno sakaru līdzekļu izmantošanā ne vienmēr ir iepriecinoša. Reizēm grūti pat sazvanīt kaimiņu, kur¸ dzīvo tepat aiz stūra. Nereti savienojums pēkšņi pārtrūkst, un arī katru tālsavienojumu neizdodas dabūt.…

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Telefona aparāts, komunikāciju vēsture”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/871600

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register