Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:359654
Author:
Evaluation:
Published: 17.03.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Secinājumi
1. Tiesību piemērotājam ir jāzina argumentācijas daļā minēto principu saturs, jābūt kompetentam principu piemērošanā, lai nodrošinātu sabiediedrības ticību stabilai tiesību sistēmai un taisnīgumam tiesas spriedumos.
2. Vispārējiem tiesību principiem raksturīgā vispārinātības pakāpe atklāj tiesiskās paļāvības principa satura noteikšanas problemātiku, jo principa saturs ir precīzāk nosakāms vien sabiedrībā mainoties, rodoties jaunām tiesiskajām attiecībām un no tām izrietošajām problēmām.
3. Lai tiktu nodrošināts paļāvības tiesiskums ir jāizvērtē, vai tiesiskā paļāvība ir jāievēro, uzdodot trīs jautājumus: 1) vai bija kas tāds, kam varēja ticēt; 2) vai persona tam tiešām noticēja; 3) vai personas paļāvība ir aizsardzības vērta?
4. Tiesiskās paļāvības princips nosaka, ka privātpersona attiecībās ar valsti ir pilntiesīgs administratīvi tiesisko attiecību subjekts, kas norāda, ka personas aizsargājamās tiesības ieprietim valstij vienlaicīgi iekļauj personas godprātīgu pienākumu izpildi, ievērojot pienācīgu rūpību- uzmanību, kritiku.
5. Lai likumdevējs garantētu sabiedrības vairākuma interešu aizsardzību, tiesiskajam regulējumam ir jāseko līdzi sabiedrības sociālo, ekonomisko izmaiņu dinamikai. Likumdevējam līdz ar to ir pienākums, pamatojot mērķi un nodrošinot saudzējošu pārēju, izdot jaunu tiesību normu ar tūlītēju vai atpakaļejošu spēku laikā, ierobežojot vai nelabvēlīgi ietekmējot jau pastāvošas tiesiskās attiecības.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1359900
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register