Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:146429
 
Evaluation:
Published: 07.03.2003.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
I.  Pierādījumi tiesvedībā    4
II.  Ekspertīžu iestādes    6
III.  Eksperts    7
IV.  Ekspertīžu veidi. Eksperta darbība izpētes procesā    9
V.  Eksperta atzinums    11
VI.  Tiesu ekspertīžu patreizējās iespējas    13
VII.  Tiesu ekspertīžu kvalitātes garantijas    14
VIII.  Iestāžu materiāli tehniskais nodrošinājums    15
IX  Tiesu ekspertu apmācība    16
X.  Zinātniskais darbs    17
XI.  Tiesu ekspertu sociālās garantijas    18
  Nobeigums    19
  Izmantotā literatūra    20
Extract

Fizisko un juridisko personu savstarpējās attiecības un tiesības, gadījumos, kad tās ir aizskartas, apstrīdētas vai nonākušas pretrunā ar likumiem, pamatos regulē civilprocesa likums un kriminālprocesa kodekss.
“Kriminālprocesa uzdevums ir ātri un pilnīgi atklāt noziegumus, noskaidrot vainīgos un nodrošināt likumu pareizu piemērošanu, lai katra persona, kas izdarījusi noziegumu, tiktu taisnīgi sodīta un neviens nevainīgais netiktu saukts pie kriminālatbildības un notiesāts”1.
Katrai fiziskai un juridiskai personai ir tiesības uz savu aizskarto un apstrīdēto civilo tiesību vai ar likumu aizsargāto interešu aizsardzību tiesā. Persona, kas griezusies tiesā, ir tiesības uz tās lietas izskatīšanu tiesā likumā noteiktajā civilprocesuālajā kārtībā.
Lai šos uzdevumus sekmīgi atrisinātu, ir jāpierāda lietas faktiskie apstākļi. Visi šie apstākļi ir jānoskaidro objektīvi patiesi, pilnīgā saskaņā ar to, kas bijis vai ir īstenībā. Pierādīšanas process sastāv no pierādījumu savākšanas, procesuālās nostiprināšanas, pārbaudes un novērtēšanas.
Gan civilprocess, gan arī kriminālprocess paredz sacīksti tiesvedībā, t.i., tiesa nodrošina pusēm vienādas tiesības savu interešu aizsardzībai.
Minētais ir tiesu ekspertīžu realizācijas juridiskais pamatojums un nosaka nepieciešamību veidot noteiktu tiesu ekspertīžu iestāžu struktūru valstī.
Vienlaicīgi, valsts tiesu ekspertīžu iestāžu struktūrai ir jāatbilst valsts pārvaldes stratēģijas pamatprincipiem, jānodrošina efektīvu valsts iestādēm uzlikto funkciju realizāciju, ekonomisku valsts budžeta līdzekļu izmantošanu un maksimāli strauju nozares attīstību.
Viens no pierādījumu avotiem kriminālprocesā ir lietiskie pierādījumi, t.i., priekšmeti, kas saistīti ar notikumu un palīdz atklāt tā apstākļus. Galvenokārt lietiskie pierādījumi iegūst nozīmi izmeklēšanas un tiesas orgāniem tikai pēc to speciālas izmeklēšanas. Šiem izmeklējumiem var būt ļoti dažāds raksturs, un tāpēc, lai tos izdarītu, jāpieaicina dažādi speciālisti.
Medicīniskai tiesekspertīzei parasti jāizmeklē bioloģiska rakstura objekti. Visbiežāk tiek izmeklētas asinis un to traipi, pēc tam – sēklas šķidruma traipi, mati, daudz retāk citi objekti: audu un orgānu daļiņas, siekalu, urīna un citu cilvēka izdalījumu pēdas. Kriminālprocess paredz arī gadījumus, kad ekspertīzes izdarīšana ir obligāta, piemēram, lai noteiktu nāves cēloņus, aizdomās turētā, apsūdzētā, liecinieka vai cietušā psihisko vai fizisko stāvokli.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1114796
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register