Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,99 (18%)
Discounted price*:
4,50
Purchase
Add to Wish List
ID number:158061
Evaluation:
Published: 17.01.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Pirmie tirgus laukumi    4
  Daži cenu paraugi (ziņas par cenām)    6
  16. gs. pārmaiņas    7
  17. gadsimta jaunumi    10
  Arī cilvēks – prece    11
  Krievu laiks    13
  Ostu nozīme tirdzniecības attīstībā    16
  Eksports 19. gadsimtā    17
  Tirgus 19.gs. beigās un 20.gs. sākumā    17
  Pirmā pasaules kara laiks    20
  Naetkarības gadu tirgus un veikali    22
  Padomja varas „aizvēja”    25
  Izmanotās literatūras saraksts    28
Extract

Izvēloties referāta tematu, es galvenokārt domāju par biznesa plāna rakstīšanu. Es nopietni sāku pētīt tirdzniecību. Mans nozares apraksts bija taisīts uz tirdzniecības pamata, arī biznesa plānu rakstot , „nodarbošos ar tirdzniecību”.
Vispār mani interesē tirdzniecība, un jo es izvēlos šo nozari izpētei, mani vēl vairāk interesē tirdzniecības vēsture. It īpaši man ir vajadzīga tirdzniecības vēsture Latvijas teritorijā, jo es dibināšu savu uzņēmumu Latvijā.
Īstenībā mani tas viss interesē ne tikai no zinātniska viedokļa, bet arī pašai sev, savai attīstībai. Tā arī vajadzētu būt, jo es dzīvoju Latvijā. Un ja es gribu nodarboties ar uzņēmējdarbību, man ir jāzina manas nozares vēsturi.
Es sākšu no pati sākuma, no agrākiem laikiem, kad vēl nebija dibināta ne Latvija, ne pat Rīga.
„Droši var sacīt – tirgus pie Rīdziņas upes ietekas Daugavā bija jau pirms pilsētas dibināšanas. Pēc arheologu atzinuma, pirmā tirgus vieta Rīgā atradās tagadējā Grēcinieku un Skārņu ielas krustojumā, vēlāk pārvietojās uz Kaļķu ielas pusi, kur tirgus laukumam līdzās slējās pirmā pilsētas baznīca. Skārņu ielas vidusdaļu līdz Jura baznīcai tolaik aizņēma skārņu rinda, kas bijusi vecā tirgus sastāvdaļa. Pirmoreiz skārņi pieminēti 1295. gadā, un tie pastāvēja līdz pat 20. gs. 30. gadiem, kad tos nojauca. Turpat tuvumā (tag. Lielās un Mazās Monētu ielas stūrī) atradās monētu kaltuve.
Nocietinātā Rīgas teritorija 13. gs. bija tikai 16,5 ha liela. 14. gs. tā izauga līdz 28 ha. Pilsētas apbūvē notika ievērojamas pārmaiņas. Arī vecais tirgus laukums bija kļuvis par šauru un tika pārvietots vairāk uz Daugavas pusi. Rīgas pilsētas ienākumu un izdevumu grāmatās 14. un 15. gs. tirgus laukumā minēta vesela rinda pārdotavu un galdu, kur tirgojās gan ar pārtikas precēm, gan amatnieku izstrādājumiem. Laukuma malā Daugavas pusē atradās pilsētas lielie svari, uz kuriem svēra pa jūru un sauszemes ceļiem atvestās preces.
Tirgus laukumu aizvien biežāk sāka saukt par Rātslaukumu, jo ap to uzbūvēja pilsetas pārvaldes un sabiedriskās celtnes. Laukuma malā izauga jaunaisrātsnams, kas šai vietā pieminēts jau 1334. gadā. Ēkā atradās pilsētas pārvaldes un tiesas iestādes. Laukumā notika gadskārtejās pilntiesīgo pilsētas iedzīvotāju – Rīgas namnieku – sanāksmes. No rātsnama balkona nolasīja un apsprieda jau 13. gs. Vidū pieminetās „Namnieku runas” – rates izdotus iekšējās kārtības noteikumus, kas jāievēro, strādājot tirdzniecībā vai amatniecībā, un kā jauzvedās sadzīvē.
Te izpildīja sodus, arī nāvessodu. Iepretim rātsnamam, laukuma ziemeļaystrumu stūrī, līdz pat 19. gs. Pirmajai pusei atradās kaķis – kauna stabs, pie kura aiz dzelzs riņķi ap kaklu pieslēdza likuma pērkāpēju un turēja tik ilgi, cik bija paredzēts tiesas spriedumā. Turpat atradās arī sieksta – bluķis, kurā notiesātajam ieslēdza rokas un kājas. Šo soda vietu mēdza saukt arī par Blēžu laukumu. [...]…

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Tirdzniecības attīstība Latvijas teritorijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/158061

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register