Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:583682
 
Evaluation:
Published: 31.05.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Ūdens uz planētas zeme    4
  Ūdens fizikālās īpašības    5
  Ūdens pielietojums cilvēka skatījumā    7
  Pasaules okeāna biomasa    8
  Ūdens sauszemes dzīvnieku un augu pasaulē. Cilvēka organismā    10
  Ūdens piesārņojums    11
  Secinājumi    12
  Anotācija    13
  Izmantotās literatūras saraksts    14
Extract

Mūsu darba tēma ir “ūdens”. Šo tēmu mēs izvēlējāmies tādēļ, ka ūdens veido lielu daļu zemeslodes un tādēļ, ka tas ieņem ļoti svarīgu lomu visu dzīvo organismu eksistencē, kā arī nosaka klimatu un laikapstākļus.
Ar šī darba palīdzību mēs vēlamies iegūt vairāk informācijas par ūdeni dabā, tā īpašībām, kā arī nozīmi dzīvo organismu dzīvē. Šī darba veikšana palīdzētu mums attīstīt iemaņas informācijas meklēšanā, analizēšanā un teksta konspektēšanā.
Veidojot darbu mūsu uzdevumi ir noskaidrot, cik daudz ūdens ir uz Zemes, kāda ir tā nozīme un funkcijas dzīvajos organismos, kā cilvēki izmanto ūdeni, kāds un cik liels ir ūdens piesārņojums, kādā veidā cilvēki attīra ūdeni un kāds ir ūdens cikls dabā.
Lai šos uzdevumus veiktu mums ir jāatrod, jākonspektē un jāizanalizē informācija par ūdeni, jāieskatās dabā un jāmēģina ievērot ūdens pārvērtības, jānoskaidro kā cilvēks piesārņo ūdeni un kādas ir piesārņojuma sekas., jānoskaidro kā mainās ūdens izvietojums dabā: ledāji – okeāns.
Lai veiktu šo darbu mēs izmantosim literatūru, kas sniegtu informāciju par ūdens nozīmi dabā, dzīvajos organismos, par tā īpašībām.
Ūdens ir visizplatītākā viela uz mūsu planētas. Zemes ūdens apvalks (hidrosfēra) aizņem 72% no kopējās zemes virsmas un tā kopējais tilpums ir 1,5 miljardi km3. ūdens tilpums pasaules okeānā ir 1 370 323 000 km3, pazemes ūdeņos – 60 000 000 km3, ledājos – 24 000 000 km3, ezeros – 230 000 km3, upēs – 1200 km3, augsnē – 83 000 km3. atmosfērā ūdens tvaiku kopējais tilpums sasniedz 14 000 km3, tomēr ūdens tvaika saturs atmosfērā ir atkarīgs no apstākļiem, piemēram, 0oC temperatūrā ūdens maksimālā masas daļa gaisā var būt 0,48%, bet 40oC temperatūrā – 5,82%.
Dabā esošo ūdeni pēc tā atrašanās vietas iedala atmosfēras, virszemes un pazemes ūdeņos. Ūdeņus iedala arī saldūdeņos un sālsūdeņos. Saldūdens resursi uz zemeslodes nav lieli – tikai 2 – 2,5% no kopējā ūdens apjoma., pārējais ir sālsūdens, turklāt lielākā daļa saldūdens atrodas mūžīgajos ledājos. Taču, lai gan šķietami saldūdens ir maz, tomēr tas ātri attīrās, piem upju ūdens 32 reizes gadā, augsnes mitrums reizi gadā, ezeru ūdens – reizi trijos gados, taču atmosfēras ūdens tvaiki vēl biežāk nekā upju ūdens.
Ūdens nepārtraukti atrodas cikliskā kustībā – tas iztvaiko no ūdenstilpnēm, augsnes, augiem vai dzīvniekiem, tad gaisā kondensējas un nolīst atpakaļ uz zemes, daļa iztvaiko atkal, daļa nokļūst pazemes ūdeņos, daļa ūdenstilpnēs un vēl daļu uzņem dzīvie organismi.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register