Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,72 (18%)
Discounted price*:
3,27
Purchase
Add to Wish List
ID number:712556
Author:
Evaluation:
Published: 06.05.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 7 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    1
2.  Vadības teorijas nozīme vadīšanas procesā. Vadītājs un vadības process    3
3.  Vadības stilu raksturojums    5
3.1.  Autokrātiskais stils    5
3.2.  Demokrātiskais stils    6
3.3.  Liberālais stils    8
4.  Vadības stilu raksturojums shēmā, ieskaitot to formālo un kvalitatīvo puses    9
5.  Kas – vadītājs vai līderis?    10
6.  Kādam jābūt vadītājam?    11
7.  Secinājumi    13
8.  Izmantotās literatūras saraksts    15
Extract

No attāluma viegli būt drošam,
bet tiešā saskarsmē var būt problēmas.

Var droši apgalvot, ka uz šodiendienu nav grūtākās profesijas par vadītāja profesiju. Būt vadītājam – tā ir kompleksā profesija, jo prasa no cilvēka tik daudzu un dažādu prasmju esamību. Vadītājam jāzina nedaudz, toties par visu – no mūsdienu organizāciju veidošanas metodēm līdz cilvēka psiholoģijas noslēpumiem.
Tieši tā vadītāja darbības sfēra, kas saistīta ar viņa attiecībām ar padotajiem, ieņem centrālo pozīciju, runājot par vadītāja darbības veiksmīgumu vispār. Cik talantīgs un prasmīgs nebūtu vadītājs, bet, ja viņa pūles neatbalsta padotie – apakšvienības darbība diez vai būs veiksmīgi pilnībā. Ātri iegūst un nostiprina autoritāti tāds vadītājs, kuram izdodas atrast pareizo saskarsmes stilu ar padotiem.
Organizācijas vadītājam ir jāprot vadīt darbiniekus atbilstoši organizācijas mērķiem, izmantojot individuālās un sociālās apziņas tuvināšanas reālās iespējas. Vadīšanas māksla ir prasme dinamiski iedarboties uz subjektu ar mērķi sasniegt konkrētos apstākļos augstas kvalitātes darba rezultātus, izmantojot efektīvus paņēmienus un metodes.
Galvenais vadītāja darbībā ir personiska pozīcija, lietišķās saskarsmes stils, izvēlēts ietekmēšanas paņēmiens attiecībā uz padotiem. Cilvēku (padoto) ietekmēšanas paņēmieniem (vadības stilam) ir principiāli svarīga nozīme vadītāja veiksmīgai darbībai, tāpēc pielietojamo vadības stilu novērtēšana ir svarīgs aspekts vadītāja darbības kvalitātes analīzē.

2. Vadības teorijas nozīme vadīšanas procesā. Vadītājs un vadības process.

Cilvēku vadīšana ir zinātne un māksla, kuru ideju attīstība ir datējama ar laiku, kad cilvēki pirmo reizi mēģināja sasniegt mērķus, strādājot grupās. Atceroties vēsturi un pirmatnējās kopienas iekārtu, jāatzīst, ka jau toreiz cilvēki apvienojās grupās, lai kalpotu vienotam mērķim – iegūt pārtiku vai iekarot jaunas teritorijas. Grupā parasti izvirzījās vai tika izvirzīts līderis, kura uzdevums bija sasniegt noteiktu mērķi. Neveiksmes gadījumā līderis zaudēja savu līdera statusu, attiecīgās privilēģijas un viņa vietā stājās cits. Līdzīga situācija ir šobrīd, taču valsts sociālā struktūra ir komplicētāka un vadības procesi sarežģītāki. Tādēļ, vadītājam jābūt zinošam un spējīgam radoši risināt dažāda rakstura vadības problēmas. Lai to spētu, jāatzīst, ka cilvēku vadīšana ir māksla, kura uzliek par pienākumu pilnveidot zināšanas un iemaņas mūža garumā.
Senās Ķīnas filozofs, Konfūcijs norādījis, ka cilvēkam doti trīs ceļi, lai rīkotos saprātīgi: pats cēlākais – pārdomas; pats vieglākais – atdarināšana; pats rūgtākais – pieredze.
Vadītājs ir organizācijas darbinieks, kurš galvenokārt, atbild par vadības procesa nodrošinājumu. Tā ir persona, kas plāno, organizē, motivē un kontrolē visu resursu saprātīgu izmantošanu un pieņem efektīvus lēmumus, lai sasniegtu organizācijas mērķus.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,35 €
Work pack Nr. 1125283
Load more similar papers

Atlants
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Vadības stilu raksturojums, vadītāja rakstura īpašības”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/712556

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register