Secinājumi
Bez laba vadītajā, kurš efektīvi vada iestādi, spēj motivēt darbiniekus, pārvalda situāciju uzņēmumā un kuram ir plašs zināšanu loks, kvalifikācija, un spējas pielietot visas iepriekš minētās īpašības, lai panāktu vēlamos rezultātus un sasniegt noteiktos mērķus nav iespējama neviena uzņēmuma vai iestādes darbība. Vadītājs vada ne tikai uzņēmumu, bet galvenokārt cilvēkus, kuri īsteno uzņēmuma un savus mērķus. Viens no priekšnoteikumiem uzņēmuma vai organizācijas veiksmīgai attīstībai ir rūpīga, pārdomāta vadītāja izvēle.
Vadītājam ir jāmāk saskaņot vispārējas patiesības ar situāciju maiņām gan uzņēmuma iekšienē, gan ņemt vērā ārējos faktorus.
Vadītājs vienmēr ir atbildīgs arī par labvēlīgu psiholoģisko mikroklimatu kolektīvā,
viņam ir jārisina konflikti, regulāri jāorganizē pārrunas ar darbiniekiem, jāuzņemas rūpes par
darbinieku fizisko un psiholoģisko stāvokli, jāinformē darbinieki par uzņēmumā notiekošo, kā
arī jānodrošina viņiem atbilstoši darba apstākļi. Vadītājs ir atbildīgs par to, lai tiktu ievērota valsts noteiktā darba likumdošana un veidota personāla kartotēka.
Rakstot par vadības stiliem, secināju, ka katram no tiem ir atšķirīgas darbības metodes, ko raksturo noteikts vadītāja uzvedības izpausmju kopums. Vadības stila izvēli ietekmē vadītāja personība, viņa īpašības – tas, vai vadītājs spēj iemantot autoritāti un cieņu darbinieku vidū. Tomēr vadības stilu nevar uzskatīt kā tikai vadītāja personības nosacītu– vadītāja personības raksturs var būt kā blakus faktors, kas nosaka vadības stila izvēli.
…