Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:881547
 
Author:
Evaluation:
Published: 15.11.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Ideja par kontraktu vai līgumu (sabiedrībā) spēlēja centrālo lomu politiskajā domāšanā Rietumu pasaulē divu galveno periodu laikā un saistībā ar diviem galvenajiem jautājumiem. Pirmais periods bija agrīnā modernā naturālā likuma domāšanas laikmets, ideja par sabiedrisko līgumu kalpoja kā galvenā intelektuālā ierīce politisko saistību pamatu, iespēju un ierobežojumu mērīšanai: subjektu pienākums pakļauties politiskās sabiedrības, kurai tie pieder likumdošanas orgāniem. Otrajā periodā, Amerikas politiskās filozofijas pēdējās trīs desmitgadēs, tā ir kalpojusi galvenokārt lai analizētu taisnīguma standartus sociālās dalības maksu un ieguvumu izplatībā. Nedrošu tiltu starp šīm abām nodrošināja 18. gadsimta vācu filozofs Immanuēls Kants.
Sabiedriskā līguma ideja ir piemērota sabiedrībai un politikai divos plaši noteiktos veidos: kategoriski (jeb, kā tas tiek dažreiz teikts, vēsturiski) un hipotētiski. Kategoriskajā lietošanā tā ir lietota, lai nodrošinātu vēsturisku izskaidrojumu visai cilvēku sociālo attiecību pastāvēšanas vēsturei. Tās hipotētiskajā formā līguma ideja ir dabiski mazāk veiksmīgi adaptēta, lai nodrošinātu kauzālu vai vēsturisku izskaidrojumu cilvēku sabiedrības un valstu eksistencei. Abās lietošanās līguma ideja ir izrādījusies apbrīnojami plastiska savās sociālajās un politiskajās nozīmēs.
Vairums cilvēku sabiedrību piešķir zināmu nozīmi kopēju vērtību dalīšanai to biedru starpā. bet Eiropā, sākot ar senās Grieķijas laiku. Uzskats, ka cilvēku vienošanās ir svarīgākais sapratnei, izskaidrojumam un taisnīgumam sabiedrībā. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1205444
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register