Ievads
Valsts dalīšanas principa nozīme un nepieciešamība vienmēr interesēja sabiedrību, jo nav skaidrības, kāpēc ir jāveido šī sarežģītā sistēma. Nav skaidrības, vai tā ir nepieciešama, vai arī ir iespējams iztikt arī bez tās. Īpaši aktuāls šīs jautājums ir demokrātiskajās valstīs, jo cilvēki, brīvi paužot savus uzskatus, nespēj dažkārt saprast valsts varas dalīšanas principa nepieciešamību. Lai sekmīgi varētu piedalīties demokrātijas procesos un izprastu katra valsts iedzīvotāja nozīmi valsts varas dalīšanas sistēmā, svarīgi ir izprast valsts varas dalīšanas būtību, tās pozitīvās un negatīvās puses.
Referāta mērķis ir izpētīt valsts varas dalīšanas principa struktūru un tā nepieciešamību demokrātiskajā valstī. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, tiek noteikti vairāki uzdevumi: izsekot valsts varas dalīšanas principa vēsturisko gaitu, lai izprastu, kādēļ tika izvirzīta nepieciešamība veidot tieši tādu valsts varas dalīšanas sistēmu. Noteikt valsts varas dalīšanas atzarus, to funkcijas un pilnvaras, kā arī noteikt valsts varas dalīšanas nepieciešamību demokrātiskajā valstī.
Mērķa sasniegšanai tika pielietotas vairākas metodes: deskriptīvā jeb aprakstoša metode ļāva vispārīgi izpētīt valsts varas formas un funkcijas. Analīze palīdzēja izpētīt valsts varas atsevišķus atzarus, to funkcijas un tiesisko darbību. Šī metode palīdzēja noteikt atsevišķus elementus, kas saistīti ar varas dalīšanas principiem. Vēsturiskā metode ļāva izpētīt varas dalīšanas principa rašanos un pamatojumu, kā arī attīstību un izmaiņas laika gaitā.
…