Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:184857
Author:
Evaluation:
Published: 15.10.2002.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Ventspils ir Latvijas sestā lielākā pilsēta. Pilsētas teritorija ir 5536,7 ha, no tiem vairāk par 30% aizņem meži un parki. Tā atrodas Latvijas ziemeļrietumos pie Ventas ietekas Baltijas jūrā, 189 km no valsts galvaspilsētas Rīgas. Ventspils pašlaik ir lielākais politiskais, administratīvais, saimnieciskais un kultūras centrs Ziemeļkurzemē. Ventspils ir ne tikai patstāvīga teritorija, kuru pārvalda pilsētas dome, bet arī Ventspils rajona administratīvais un apkalpes centrs, kas uzliek papildus slodzi pilsētas sociālajai infrastruktūrai.
Ventspils ģeoloģiskā uzbūve un hidroloģiskie apstākļi nav īpaši labvēlīgi dažādu rūpniecības un sadzīves objektu būvniecībai ne pilsētas teritorijā, ne arī tās tuvākajā apkārtnē.
Pateicoties savam ģeogrāfiskajam stāvoklim, labvēlīgajiem dabas apstākļiem un resursiem, Ventspils pilsēta Latvijā izveidojusies kā transporta un tranzīta , kā arī jūras zvejniecības un kokapstrādes centrs. Tieši 20. gadsimta otrajā pusē Ventspils ir izveidojusies par lielāko valsts ārējā transporta mezglu, kas vienīgais Latvijā ir apgādāts ar augsti attīstītu transporta infrastruktūru, jo to apkalpo dzelzceļš, jūras transports, autotransports un cauruļvadu transports, moderni kravu termināli, jēlnaftas, naftas un ķīmisko produktu, beramo un ģenerālkravu pārkraušanai. Pašreiz caur Ventspils brīvostas termināliem tiek pārkrauti 75% no Latvijas kopējās tranzīta kravu plūsmas, kas ir aptuveni 34. – 37 milj. Tonnu kravu gadā. Ventspils brīvosta ir ne tikai valsts lielākā osta, bet arī viena no lielākajām Baltijas jūras ostām, kas pēc kravu apgrozījuma ierindojas 20 Eiropas lielāko ostu vidū un šeit tiek sniegti pakalpojumi pasaules tirgus prasību līmenī. Ventspilī atrodas arī valsts lielākais dzelzceļa kravu pārkraušanas mezgls. 2000.gadā tajā tika apstrādātas vairāk nekā 20 milj. tonnu kravas.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1122899
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register