Secinājumi
Vecmātes profesija ir ļoti sena un joprojām pieprasīta. Spriežot pēc statistikas datiem, dzemdības Latvijā ar katru gadu pieaug, īpaši galvaspilsētā. Kā arī dati liecina, ka vislielākā dzimstība ir Rīgas Dzemdību namā, kur dienā vidēji piedzimst 20 līdz 25 jaundzimušie.
Dzemdību namā un dzemdību nodaļās vislielākā uzmanība tiek pievērsta grūtniecēm vai jaundzimušajiem un jaunajām māmiņām, bet reti kurš aizdomājas par medicīnas personālu, vecmāti šajā gadījumā. Vecmātes ikdienas darbs prasa ciešu emocionālu un fizisku mijiedarbību ar sievieti un viņas tuviniekiem, līdz ar to šīs profesijas pārstāvji ir pakļauti izdegšanas sindroma riskam, kas ir sekas emocionālai nelabsajūtai, strādājot 24 stundas ar visu fizisko un emocionālo atdevi par niecīgu atalgojumu. Izdegšanas sindroms veselības aprūpes speciālistiem tiek definēts kā sarežģīts psihofizioloģisks stāvoklis, kam raksturīgs fizisks, garīgs, emocionāls izsīkuma stāvoklis, kurš ir novērojams kā sekas ilgstošai emocionālai nelabsajūtai.
Emocionālais stress— fiziskā un garīgā piepūlē, priekos un bēdās, kaujas laukā un ideju cīņās, lielos pārdzīvojumos un ikdienas rūpēs, darbā, sadzīvē un aktīvā atpūtā.
Stress ir morāla vai fiziska pārslodze, kurā indivīds nonāk, ja no viņa prasītais draud pārsniegt viņa spēju vai spēku robežas.
Lai izdegšanas sindroma risku mazinātu, ir iespējamas dažādas nodarbes, piemēram, mūzikas klausīšanās, nūjošana, joga, ūdens aerobika, mandalu zīmēšana, bieži vien neaizdomājoties, ka tas varētu veicināt labsajūtas uzlabošanos.
…