Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:787819
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.07.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Agresīvs vides ķīmiskais piesārņojums un aizsardzība pret to

ĶĪMISKAIS PERĒKLIS - teritorija ar noteiktām vai precīzi nenosakāmām robežām, kurā vērojama agresīvu ķīmisko vielu izplūde, radot vidē paaugstinātu, bīstamu, toksisku koncentrāciju, kas spēj apdraudēt cilvēka veselību un izraisīt negatīvu ietekmi uz pašu apkārtējo vidi.
Atkarībā no piesārņojuma pakāpes, to mēdz iedalīt zonās. Saindēšanās apdraud vai skar daudzus cilvēkus vienlaicīgi. Piesārņota var būt augsne, tekošie gruntsūdeņi, gaiss. Perēklis var augt saistībā ar ūdeņu dabisko (vai izraisītu) kustību, vēja virzienu. Perēkli izpēta civilās aizsardzības formējumi, tā robežas apzīmē un, ja nepieciešams, to arī apsargā. Cietušos un indīgu ķīmisko vielu apdraudētos iedzīvotājus evakuē no ĀS skārtās teritorijas. Evakuāciju organizē civilās aizsardzības dienesti, bet realizē pašvaldības. Lai likvidētu ķīmisko perēkli, tajā dodas pašvaldību pakļautībā esoši, atbilstošai rīcībai apmācīti, glābšanas vienību pārstāvji aizsargtērpos un gāzmaskās, kuru filtrējošās kārbas spējīgas pasargāt cilvēka elpošanas ceļus pret konkrētu gaisā izplūdušo ķīmisko vielu - indi. Visiem, kas iziet no perēkļa, uz tā robežas veic degazāciju, tas ir, atindēšanu. DEGAZĀCIJAS veikšanā ietilpst - spectērpa notīrīšana ar vielu, kas ķīmiski neitralizē indi, mazgāšanās dušā, apģērba nomainīšana. Kā to realizēt katrā konkrētajā gadījumā, pateiks glābšanas darbu vadība. Glābšanas darbus veic atbilstoši to vadītāju rīkojumiem.
Ķīmisko perēkli iespējams radīt kaujas darbības apstākļos, lai iznīcinātu pretinieku, vai arī paralizētu tā kaujinieku spējas cīnīties. Pretinieka personālsastāvam rada galvas smadzeņu intoksikāciju (saindēšanos), rezultātā rodas nespēja veikt apzinātu fizisku un garīgu darbu. Šādu ietekmi uz cilvēka rīcību spēj izraisīt ķīmiskās kaujas vielas, piemēram, BZ, CS, LSD u.c.
Objektu daudzums Latvijā ar paaugstinātu risku līdz 1991.gadam. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1208656
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register