Secinājumi
Darba autore analizēja Krimināllikuma 58.pantu un ar to saistītos Latvijas Republikas teritorijā spēkā esošos normatīvos aktus.
Rakstot darbu, darba autore secināja, ka darba mērķis ir grozāms, jo viena referāta ietvaros nav iespējams vispusīgi analizēt visus vienkāršoto kriminālprocesa veidus, līdz ar ko darbā ir uzskaitīti tikai vienkāršoto kriminālprocesu veidi, savukārt sīkāk tika pētīts tāds vienkāršots kriminālprocesa veids, kā atbrīvošana no kriminālatbildības.
Darba autore atzīst, ka minēto kriminālprocesu iespējams pētīt vēl sīkāk, tomēr, ņemot vērā studiju kursa pasniedzēja prasību pēc referāta 15 lapu apjoma, minētā prasība netika pārkāpta.
Analizējot Krimināllikuma 58.pantu, secināts, ka pastāv plašs tiesiskais regulējums, kad ir iespējams atbrīvot personu no kriminālatbildības.
Darba autorei neizdevās izpētīt, kā ir pierādams nosacījums ka persona ir atbrīvojama no kriminālatbildības, ja viņa bija piespiesta (nevis spiesta) izdarīt noziedzīgo nodarījumu, līdz ar to jābūt kādai personai, kura piespieda veikt kādu noziedzīgo nodarījumu. No KL 58.panta sestās daļas satura izriet, ka var atbrīvot par jebkuru noziedzīgu nodarījumu.
Jā, pieņemsim, ir valsts robežas tīša nelikumīga šķērsošana, kuru persona izdara, bēgot no kādas valsts, kā cilvēktirdzniecības upuris. Viņa nav piespiesta to darīt, bet spiesta, tas nozīmē, ka viņu var saukt pie kriminālatbildības pēc KL 284.panta.
…