Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,99
You save:
0,48 (16%)
Discounted price*:
2,51
Purchase
Add to Wish List
ID number:279157
Author:
Evaluation:
Published: 11.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Time period viewed: 2010.g. - 2010.g.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Vienošanas līguma izpratne    4
  Vienošanas līguma saturs un forma    5
  Laulības šķiršanas kārtība    6
  Secinājumi    7
  Izmantota literatūra    8
Extract

Pēc tam, kad likumīgā spēkā stājies spriedums attiecībā uz laulības šķiršanu, sprieduma norakstu vai izrakstu no šāda sprieduma nosūta tai dzimtsarakstu nodaļai, kurā laulība noslēgta vai kurā glabājas iepriekšējo gadu civilstāvokļa aktu reģistru pirmie eksemplāri, bet, ja laulība noslēgta pie garīdznieka — attiecīgajai baznīcai (draudzes garīdzniekam) un dzimtsarakstu nodaļai, kuras darbības iecirknī atrodas baznīca (draudze).
Laulības šķiršana, īpaši par kopmantas sadali, bieži vien ievelkas mēnešiem ilgi. Tā rezultātā, vienai no pusēm var rasties zaudējumi, negūta peļņa uzņēmējdarbībā, ja strīdā iesaistītas uzņēmuma kapitāla daļas vai nekustamais īpašums, vai cita laulāto kopmanta. Ja laulības laika tika noslēgts vienošanas līgums ļoti daudz laika un nervus var saglabāt, jo ja ir tāda vienošanas tad laulību var šķirt pie notāra, kas ir daudz ātrāk.

Secinājumi
Sākot kopdzīvi, laulātajiem ir kopīgi plāni un viņi kopīgi darbojas savu ģimenes labklājības pavairošana. Kopdzīve, protams, nesākas ar domām par nākamās mantas dalīšanu, bet vēlāk kā vienai, tā arī otrai pusei ir grūti pierādīt savu apgalvojumu patiesumu. Rakstot referātu un pētot doto problēmu, manas domas nemainījās, ka neskatoties uz visiem plusiem, ka attiecības ir tiesiski sakārtoti starp laulātājiem un t.t., tomēr uzskatu, ka tieši vienošanas līgumam nav īpašas jēgas, jo veidot ģimeni vajag vienu reizi dzīve. Pats personīgi es ar laulāto noslēgtu tieši laulības līgumu, ja nodarbotos ar biznesu, lai pasargātu ģimeni mantiskas intereses no kreditoriem, vai citām neveiksmēm. Rakstot referātu neguvu pārliecību, ka arī prakse neesmu dzirdējis, ka jebkādas vienošanas stiprina laulību, ka tas dažreiz tiek uzsvērts literatūra. Vēl viens gadījums, kad tiešām būtu lietderīgi noslēgt vienošanu, kad pāris kādu iemeslu dēļ nevēlas oficiāli slēgt laulību, bet faktiski atrodas tādas partnera attiecības, kas līdzīgi laulībai. Šajā gadījumā vienošanas par mantu, bērnu, kā arī savstarpējam attiecībām būtu vēlams lai tomēr pasargātu partnerus gan mantiskas intereses, gan bērna.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,90 €
Work pack Nr. 1314065
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Vienošanas par laulāto kopmantu sadali sakarā ar šķiršanos”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/279157

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register