Secinājumi
Studējot zinātnisko literatūru, kā arī analizējot pētījumos iegūtos rezultātus, darba autore secina, ka :
1. Hipotēze ir apstiprinājusies-x pagasta pārvaldei vajag pilnveidot ārējo komunikāciju ar vietējiem iedzīvotājiem, jo pašlaik tā apgrūtina organizācijas mērķu sasniegšanu, jo iedzīvotāji ir pasīvi, apātiski , to pierāda anketas 7. jautājums, ka 66% iedzīvotāji, vairāk kā puse, nekad nav iesaistījušies lēmumu pieņemšanā, un, tas liek izdarīt secinājumu , ka pārvaldei vajag vairāk motivēt to darīt, iedzīvotājiem jābūt pārliecinātiem , ka tiks uzklausīti un novērtēti, ka iedzīvotāju domas un vēlmes ir pašas svarīgākās.
2. Ir ļoti svarīgi veidot iekšējo komunikāciju , jo tā iet mijiedarbībā ar ārējo komunikāciju , proti, ja darbinieki, kuri strādās ar lielāku atdevi, un, protams, ja viņam šis darbs patiks, tad viņi ne tikai ar lielāku prieku nāks uz darbu un pildīs savus pienākumus, bet arī ar lielāku prieku strādās ar vietējiem iedzīvotājiem, uzmanīgi viņus uzklausīs, izrādīs savas simpātijas un sadarbība ar iedzīvotājiem noritēs patīkamā gaisotnē un tā neradīs nekādas problēmas.
3. Sabiedrībai ir raksturīga tendence būt pasīvai, un tikai neliela pilsoņu grupa pauž visas sabiedrības viedokli, savukārt vairums cilvēku ir apātiski, jo konkrētais jautājums viņus neinteresē vai neietekmē.
4. Masu medijiem ir salīdzinoši neliela ietekme uz cilvēku attieksmi, uzvedību, viedokļa veidošanu salīdzinājumā ar sociālām ietekmēm, ko īsteno draugi, ģimene un kolēģi.
5. X pagasta pārvaldē nav SA speciālista, t.i. informatīvais darbs nenotiek pēc kādas noteiktas shēmas. Visu, kas saistīts ar darbiniekiem, vietējiem iedzīvotājiem, un pašu pārvaldi pilda pats pārvaldes vadītājs.
…