NOBEIGUMS
1. Pēc teorijas apzināšanas un aplūkošanas var teikt, ka reklāmai ir būtiska loma palīdzēt komunicēt informāciju par zīmolu. Saistot zīmolu ar emocionālo vērtību, tas patērētāja acīs tiek padarīts spēcīgāks un pievilcīgāks.
2. Balstoties uz teoriju, pētījumā konstatēts, ka pirmā psihiskā barjera, kas jāpārvar, lai izprastu reklāmas vēstījumu par zālēm, ir uztvere. Uztveres barjera ir augsta. Par to liecina fakts, ka ļoti daudzi reklāmas vēstījumi netiek uztverti vispār, vai arī tie tiek uztverti neapzināti. Darbā tika konstatēts, ka patērētāji ne vienmēr pievērš uzmanību zāļu reklāmām.
3. Autora veiktais pētījums ļāva izpētīt, kāda ir zāļu reklāmu nozīme tieši žurnālos: žurnālā ―Māja” un ―Veselība”.
4. Pēc reklāmu analīzes var secināt, ka informētības līmenis par konkrētajiem bezrecepšu medikamentiem ir atšķirīgs, jo lielā daļā reklāmu iekļauta tikai pamatinformācija par medikamentu, tā lietošanu. Ne visās zāļu reklāmās ir norāde par to, vai medikamentu var lietot bērni un pusaudži, lai gan, sīkāk apskatot medikamenta aprakstu, ir noteikti lietošanas nosacījumi konkrētās vecuma grupās.
5. Intervija ar SIA ―Mediju nama” reklāmas daļas vadītāju un iegūtie dati par pētāmiem žurnāliem ar reklāmu skaitu pierādīja, ka veselības nozares reklāmdevēju ir visvairāk. Ņemot vērā, ka žurnāls ―Veselība” raksta par medicīnu un veselīgu dzīvesveidu un par citām ar veselību saistītām tēmām, tad ir skaidrs, ka ar veselības nozari saistīto reklāmu skaits būs ievērojams.
6. Saistībā ar to, ka 2010. gada 1. janvārī, pieņemot Farmācijas likuma grozījumus, bezrecepšu medikamentu reklāma vairs nav jāsaskaņo ar Zāļu valsts aģentūru, tad atbildība par reklāmas saturu jāuzņemas medikamenta ražotājam un veidotājam.…