Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
9,99
You save:
1,90 (19%)
Discounted price*:
8,09
Purchase
Add to Wish List
ID number:278685
Author:
Evaluation:
Published: 07.12.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.Ainava un atbilstošie termini citās valodās- raksturojiet to izcelsmi, saturu un lietojuma problēmas.
Ainava ir tuvējā apkārtējā vide. Tās uztvere un interese par tās elementiem ir atšķirīga gan laika, gan teritorijas mēroga. Franču- paysage; itāļu- paesaggio; spāņu- paisaje; angļu- landscape; vācu- landschaft; zviedru- landskap; somu- maisema. Ikdienā tiek lietots ar dažādu nozīmi. Kopējais ainavas jēdziens formulējums ir tas, ka tā aptver vietu, kur cilvēks, un ka tā nozīme cilvēces kultūrā gadsimtiem cauri ir atspoguļota gleznās un vārdos. Forma pagus apzīmē noteiktas un ierobežotas teritorijas iedzīv. Franču valodā ainavas pamatā apzīmēj. Zeme.
Ainavas jēdzienu pasaulē definē atšķirīgi izvirzot kādu no ainavas komponentiem vai uztveres aspektiem. Dažādu profesiju pārstāvi ainavā redz pavisam atšķirīgus elementus. Jēdziena ainava izpratnes nav pretrunīgas, bet savstarpēji saistītas un būtībā atspoguļo dažādus ainavu izziņas līmeņus.
2. ainavzintāne- uz kādiem pamatiem un kad tā radusies, kas ir tās pamatlicēji? Ainavas pētniecība visciešāk ir saistīta ar ģeogr. Tās ietvaros jau kopš 20.-30.g. att-ās AZ, kas nostirpin.-ies vācu val. runājošo zemēs. Ainavekoloģijas dibinātas 1939.g. 30-40.g. AZ att-ās kā aerofoto dešifrēšanas sistēma. AZ sintezē dabas un sociālo zinātņu metodes. AZ pētī ģeogrāf. kompleksus kā zemes apvalka terit. Struktūras sastāvdaļas. Tā izveidojās gs. sāk. Krievijā. Citi pamatlicēji Krievijā: G. Visockis (ainavu ekoloģijas aspekti); B.Polinovs (ainavu ģeoķīmijas pamatlicēji); V. Sukačovs (bioģeocenozes pamatl.). AZ- fiziskās ģeogrāfijas nozare, kas pētī ģeogr. kompleksu Zemes ainavapvalka terit. struktūras sastāvdaļas.
3. ainavekoloģija- kas tās veidotāji? Īsi rakstur. tās sākumideju un att-as gaitu. Ainavekoloģija pēta augu, dzīvn. un cilv. dabisko sabiedrību ekoloģiju. Pamatus sausz. ekosistēmu kompleksai izpētei ticis Krievijas augsnes zinātnes tēvs V.Dokučajevs. savu pētījumu rezultātā V.Dokučajevs izveidoja mācību par dabas zonām, par augsnes veidošanās zonālajām īpatnībām. …

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Ainavu zinātne”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/278685

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register